ЄС обіцяє Україні 610 млн євро в разі відновлення переговорів з МВФ

Єврокомісар Штефан Феле заявив, що оскільки Україна просувається по шляху імплеметаціі реформ, Євросоюз готовий задіяти конкретні заходи підтримки.

Євросоюз надасть Україні додаткову фінансову допомогу на загальну суму 610 мільйонів євро у разі відновлення переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ), заявив єврокомісар з розширення ЄС і політики сусідства Штефан Феле.

Восени 2008 року МВФ прийняв рішення про виділення Україні кредиту stand-by у розмірі близько 17 мільярдів доларів. З тих пір Україна отримала від МВФ три транші на загальну суму 10,425 мільярда. Четвертий транш у розмірі понад три мільярди був запланований до виділення в листопаді 2009 року, однак Київ порушив низку зобов'язань, взятих у рамках співпраці з МВФ, що призвело до призупинення його співпраці з Україною.

"По-перше, оскільки Україна просувається по шляху імплеметаціі реформ, Євросоюз готовий задіяти конкретні заходи підтримки. Наприклад, якщо Україна знову почне виконувати домовленості з МВФ по кредиту stand-by, тоді ЄС буде готовий, для чого потрібна ще згода Європарламенту та Ради ЄС , надати додаткову макрофінансову допомогу на загальну суму 610 мільйонів євро ", - заявив Феле, виступаючи на черговому засіданні комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС у Брюсселі.

Текст виступу поширила у вівторок прес-служба Єврокомісії.

Читайте також:

Кабмін попросить у МВФ ще п'ять мільярдів доларів

Україна і МВФ поновлять переговори про кредит 24 березня

Місія МВФ приїхала з'ясовувати, чи можна надавати Україні кредит

Азаров попросив ЄС про кредит у 20 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: