ЄС передав Україні список з вимогами для скасування візового режиму

ЄС передав Україні список з вимогами для скасування візового режиму

У документі під назвою "матриця співпраці" від керівництва України вимагають термінового реформування сфери енергетики, захисту персональних даних та системи виробництва закордонних паспортів.

Європейський союз вперше поставив перед Україною терміни виконання реформ, необхідних для введення безвізового режиму, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Матрица: резолюция".

У документі, який назвали в Єврокомісії (ЄК) "матрицею співпраці", переданому Україні в ході візиту до Києва єврокомісара з питань розширення ЄС і політики сусідства Штефана Фюле, регламентуються терміни виконання Україною ключових реформ у сфері євроінтеграції. У документі вказані об'єми фінансової допомоги ЄС і кроки, необхідні для отримання Києвом дорожньої карти безвізового режиму осінню 2010 року.

28 квітня комітет у зарубіжних справах Європарламенту (ЄП) заслуховував звіт Фюле. Однією з головних тем стали результати візиту комісара до України 21-23 квітня. "Я передав українській стороні список ключових реформ, які Україна повинна терміново реалізувати, а також список можливих стимулів і у відповідь дій Євросоюзу", - повідомив Фюле. Копії списку передані президентові Віктору Януковичу, керівництву МЗС і лідерові опозиції Юлії Тимошенко.

На відміну від колишніх документів ЄК, що регламентують співпрацю з Україною, в "матриці співпраці" містяться не просто тези, а прогнозні терміни реалізації реформ. "Раніше ЄС уникав регламентувати терміни реформ, які повинна провести Україна. Тепер ми бачимо якісно новий підхід", - поділився один з українських дипломатів.

Немало уваги в матриці приділено фінансовій допомозі ЄС. Як і раніше, Україні пропонується кредит у розмірі 610 млн євро для покриття бюджетного дефіциту за умови відновлення співпраці з МВФ. Умови кредитування будуть ідентичні запропонованим МВФ. Вказаний також ряд секторальних програм, для яких буде надано грантове фінансування на загальну суму 470 млн євро.

Ключовими дипломати вважають розділи "Мобільність" і "Енергетичний сектор", більшість вимог яких повинні бути виконані протягом шести місяців. "Ми переконані, що реформу "Нафтогазу" можна провести в стислі терміни. І якщо через місяць ми побачимо, що ніяких рухів не немає, ми зможемо запитати у уряду, чому він не виконує своїх зобов'язань", - сказав співбесідник в ЄК. У графі "Стимули і підтримка" матриці міститься мотив, який повинен підштовхнути Україну до виконання зобов'язань.

У разі реформування газового секторау Києву обіцяють відкрити кредитну лінію на 2,5 млрд євро для модернізації газотранспортної системи. Раніше в документах ЄС фігурувала цифра $2,57 млрд.

Повний перелік умов, які Україна повинна виконати для цього, буде узгоджений в найближчі тижні, запевнили в ЄК і МЗС. Серед іншого Київ зобов'язується ратифікувати конвенцію про захист персональних даних, реформувати систему виробництва закордонних паспортів, припинити видачу закордонних паспортів старого зразка (видаються громадянам, що звернулися в диппредставництва України за кордоном).

Читайте також:

Пинзеник: МВФ не дасть грошей Азарову

Україна не погодилась з претензіями Росії на свою енергетику 

Янукович: приєднання України до Митного союзу з Росією неможливе

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів