ЄС: перехід України на безвізовий режим буде дворівневим

Європейська комісія складатиме доповіді для Ради ЄС, в яких інформуватиме держави-члени про те, як Київ виконує перший комплект орієнтирів, після чого може бути проведена оцінка другого комплекту більш специфічних орієнтирів.

У понеділок, 25 жовтня, голови МЗС ЄС, які зібралися на засідання у Люксембурзі, прийняли рішення, згідно з яким дорожня карта переходу на безвізовий режим з Україною буде дворівневою.

Для Києва розроблять два рівні критеріїв. "План дій буде містити два рівні критеріїв: попередні критерії, що стосуються основ політики (законодавство і планування), які прокладуть шлях для виконання більш конкретних критеріїв щодо ефективного та послідовного здійснення відповідних заходів, включаючи конкретні результати на місці", - сказано в матеріалах за підсумками засідання Ради ЄС із закордонних справ.

Міністри вирішили, що члени ЄС будуть тісно працювати на різних етапах процесу реалізації дорожньої карти. "Проект Плану дій візьме до уваги експертний аналіз, який буде вироблений під час дослідницької фази безвізового діалогу і буде супроводжуватися попередньою оцінкою впливу можливого майбутнього спрощення візового режиму", - йдеться в рішенні Ради ЄС.

У Брюсселі вирішили, що Європейська комісія буде складати доповіді для Ради ЄС, в яких проінформує держави-члени про те, як Київ виконує перший комплект орієнтирів, після чого може бути проведена оцінка другого комплекту більш специфічних орієнтирів.

Міністри закордонних справ сьогодні також заявили, що похід до розробки дорожньої карти для України може бути взятий за зразок для інших країн-учасниць програми ЄС Східне партнерство, куди, крім Києва, входять Грузія, Вірменія, Азербайджан, Молдова і Білорусь.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Київ сподівається підписати угоду про безвізовий режим з Євросоюзом до середини 2012 року. Відповідний план дій, на думку голови уряду, може бути підписаний під час саміту Україна - ЄС, який відбудеться 22 листопада в Брюсселі.

Читайте також:

Україна підпише план по безвізовому режиму з ЄС за місяць

Євросоюз вирішив закрити двері перед Україною на 10 років

Європарламентар: резолюція схилить Україну в бік Росії

Янукович чекає план по безвізовому режиму з ЄС через місяць

Саркозі назвав терміни скасування віз між Росією і Євросоюзом

ПР звинуватила європейську партію в необ'єктивності щодо України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: