ЄС підготував для України "запитальник" щодо безвізового режиму

Україна не отримала в Брюсселі План дій щодо безвізового режиму - робота над документом тільки почалася. Очікується, що він буде готовий до осіннього саміту Україна-ЄС.

У Брюсселі відбулося засідання Трійки Україна-ЄС з питань свобод, безпеки та юстиції, на якому, зокрема, було обговорене питання імплементації угоди про спрощення візового режиму.

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, який очолював українську делегацію, з боку європейського комісара Сесілії Мальстрьом прозвучала пропозиція скласти свого роду запитальник, відповіді на який, після того, як їх надасть українська сторона, пришвидшать роботу безпосередньо над Планом дій щодо безвізового режиму.

"Вона висловила готовність взяти участь у тому, щоб зробити цей запитальник", - зазначив Лавринович.

"Ми домовилися, що пані Мальстрьом очолить цю роботу, сформулює питання, і ми в дуже стислі строки оперативно й вичерпно дамо відповіді, потім познайомимося з проектом Плану дій, який, я впевнений, буде на 100 відсотків готовий до саміту Україна-ЄС, що відбудеться восени", - додав він.

Плутанина з питанням щодо надання Україні Плану дій щодо безвізового режиму виникла після заяви української сторони, за якою цей документ у готовому вигляді Київ мав отримати 3 червня на засіданні Ради ЄС з питань юстиції.

У Брюсселі таке повідомлення викликало здивування – адже робота над проектом Плану дій тільки-но розпочалася після того, як в ЄС було ухвалене принципове рішення про те, що Україні таки треба надати План дій, виконання якого має на меті запровадження в майбутньому безвізового режиму між Україною та країнами-членами ЄС.

Читайте також:

Уряд пообіцяв безвізовий режим з ЄС у 2012 році

Україна виконала умови Євросоюзу та очікує скасування візового режиму

ЄС буде готовий скасувати візовий режим з Україною за два роки

Довгострокові шенгенські візи прирівняли до посвідки на проживання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: