ЄС підтримає Україну на шляху реформ

Євросоюз допомагатиме Україні "в обмін на проведення внутрішніх реформ".

Європейський Союз чітко визначає, що надаватиме конкретну і всебічну підтримку Україні "в обмін на проведення внутрішніх реформ"

Така позиція випливає з рішення, яке було ухвалено Радою ЄС з питань закордонних справ і з виступу європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле 23 березня у Брюсселі.

Зокрема, у рішенні Ради ЄС сказано: "Рада обмінялася думками щодо України, включаючи пакет заходів, які ЄС може запропонувати Україні в обмін на імплементацію внутрішніх реформ, наприклад, дорожню карту відносно безвізового режиму".

У своєму виступі Фюле відзначив, що під час зустрічей з президентом України Віктором Януковичем європейська сторона пояснила, що буде підтримувати Україну в проведенні необхідних реформ "практичним і реальним шляхом".

"Аналогічно, якщо Україна досягне прогресу в реформах газового сектора, Комісії працюватиме над тим, щоб досягти подальшого прогресу з газового пакету підтримки, який ми обговорювали з міжнародними фінансовими інституціями і урядом Тимошенко (Юлія Тимошенко, екс-прем'єр-міністр України) у березні минулого року і потім в липні ", - сказав європейський чиновник.

Таким же чином була описана і підтримка секторальних реформ.

"Якщо Україна досягне прогресу в проведенні секторальних реформ, ЄС буде готовий відповісти за допомогою нашої технічної та фінансової підтримки в рамках Європейської політики сусідства і додатково ресурсами Східного партнерства", - пояснює Фюле.

Говорячи про безвізовий режим між Україною та ЄС, єврокомісар нагадав, що вже було заявлено про те, що якщо будуть імплементовані Пріоритетні заходи, які нещодавно були погоджені в контексті візового діалогу, "ми будемо вести далі дискусію з державами ЄС щодо можливого майбутнього підходу до дорожньої карти. Жодного рішення ще не прийнято, але ми хочемо продемонструвати нашу добру віру і рішучість рухати вперед ", - сказав Фюле.

У той же час європейський комісар запевняє у відданості подальшому поглибленню двосторонніх відносин.

"Ми віримо, що ЄС і Україна надзвичайно виграють від нашої співпраці. Ми вітаємо позитивні послання президента Януковича. Ми чекаємо, щоб побачити, як ці послання будуть трансформовані в конкретні реформістські кроки. Ми допомагатимемо Україні у цьому важкому процесі реформ. Ми залишаємося сильними і давніми друзями України ", - наголосив він.

Нагадаємо, раніше єврокомісар з розширення ЄС і політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Європейський Союз надасть Україні додаткову фінансову допомогу на загальну суму 610 млн. євро в разі відновлення переговорів з МВФ.

Читайте також:

Іноземним студентам та вченим дозволили вільно пересуватися по країнах Шенгенської зони

Польща: Україна вступить в ЄС через 15 років

Новий уряд ініціює передачу частини ГТС Росії і ЄС

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: