ЄС: питання вступу України з області наукової фантастики

Представник Євросоюзу в Росії прирівняв Україну до Монголії, але відзначив, що договір ЄС не встановлює межі розширення.

Перспектива приєднання України до Європейського союзу відноситься до області "наукової фантастики". Таку думку висловив голова представництва ЄС в Росії Фернандо Валенсуела.

"Це майже з області наукової фантастики, - заявив Валенсуела. – В найближчій перспективі приєднання до ЄС України і Грузії не буде". За його словами, у ЄС вже існує ряд країн-кандидатів, "з якими ведуться непрості переговори про приєднання".

"Є ще ряд держав, які не мають статусу кандидатів, але все одно залучені в процес розширення по інших каналах. Це Балкани", - підкреслив він.

"Але членство в ЄС - це кінцева стадія процесу, а не його початок. Немає ніякої гарантії, як закінчаться переговори. Приєднання інших країн поки не на столі переговорів. Чи може ЄС одного дня прийняти до своїх лав Монголію? Можна це обговорювати биту годину Але це спекуляція. Те ж саме можна сказати зараз про перспективи прийому країн Південного Кавказу, України, Молдавії", - сказав Валенсуела.

В той же час він додав, що нічого неможливого немає: "адже договір ЄС не встановлює межі розширення".

Нагадаємо, вчора Кабінет міністрів опублікував план заходів по інтеграції в ЄС. Цей документ є відповіддю Києва на "матрицю співпраці", розроблену в Єврокомісії.

Раніше високий представник Європейського Союзу із зовнішніх справ і політики безпеки і віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон прогнозувала, що угода України з Євросоюзом про асоціацію може бути підписана вже в цьому році.

Читайте також:

Британія готова сприяти вступу України в ЄС

Уряд затвердив план інтеграції в Євросоюз

ЄС: угода про асоціацію з Україною може бути підписана у цьому році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: