Європа візьме в Росії грошей, щоб оплатити Україні газ

Євросоюз розглядає можливість надання кредиту на розрахунки за російський газ. До пакетної позики хочуть долучити й РФ.

Жозе Мануель Баррозу
AFP
Баррозу доручив вивчити, як надати Україні кредит
Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу доручив вивчити можливість надання Україні "газової" позики за участю міжнародних фінансових інститутів та Російської Федерації.

"Для вживання заходів у зв'язку з невідкладною українською ситуацією я доручив відповідальним особам вивчити, чи можливо сформувати термінову пакетну позику, в яку внесуть вклад міжнародні фінансові інститути і, можливо, також Росія. Звичайно, це буде непросто, але це гарний знак, що всі готові почати обговорення цього", - сказав Баррозу.

Він заявив, що ЄС не хоче повторення січневої газової кризи, але має бути готовий до гіршого розвитку подій. "Як я вже говорив, ми повинні сподіватися на краще, але готується до гіршого", - сказав він.

Раніше Євросоюз відмовив Україні у наданні кредиту для розрахунків за російський газ. Президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу заявив, що проведення взаєморозрахунків за газ між Україною та Росією не є відповідальністю Європейського Союзу, а в бюджеті ЄС немає грошей на цю справу.

Баррозу також висловлював побоювання, що вже у липні через нестачу коштів на закупівлю газу, необхідну для закачування до підземних сховищ, Україна та Росія можуть почати нову "газову війну" та зірвати поставки блакитного палива до країн ЄС.

Крім того про відмову надавати Україні фінансову допомогу для вирішення її газових проблем повідомили США. Однак, за словами спецпредставника США з енергетичних питань в Євразії Річард Морнінгстар, Вашингтон може "розширити допомогу по низці питань", пов'язаних з "реформуванням газової галузі України".

Нагадаємо, Річард Морнінгстар під час візиту до Києва провів зустріч з уповноваженим президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богданом Соколовським, присвячену розрахункам України за російський газ. Він запевнив, що США готові сприяти Україні у переговорному процесі з урегулювання проблемних питань поставок газу в українську газотранспортну систему.

За даними прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, у червні Україна має заплатити за російський газ 250 мільйонів доларів, а у липні - 1 мільярд доларів.

Додамо також, що "Газпром" відмовився зберігати свій газ в підземних сховищах газу України через ненадійність.

За словами заступника голови правління ВАТ "Газпром" Олександра Мєдвєдєва, компанія зафіксувала, що 8 млрд. кубометрів газу "безслідно зникли з ПСГ України". Він додав, що після цього було ухвалено рішення відмовитися від зберігання газу в ПСГ України.

Читайте також:

Тимошенко порадила "Газпрому" не розкидатись гучними заявами

"Газпром" звинуватив Україну у крадіжці 8 млрд кубометрів газу

США не дадуть Україні грошей для розрахунків за російський газ

Янукович: через трубу Україна знову в лайні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: