ЄС погрожує Україні проблемами в разі створення "зернової ОПЕК"

Євросоюзу не подобають переговори України з Росією та Казахстаном щодо проведення спільної зернової політики.

Євросоюз не в захваті від участі України в переговорах зі створення "зернової ОПЕК" - об'єднання Казахстану, Росії та України для здійснення спільної політики на світовому ринку зернових.

Участь України у зерновому союзі, попереджають в ЄС, може завадити переговорам з Євросоюзом зі створення зони вільної торгівлі. Також, на думку експертів, Брюссель може застосувати проти Києва економічні санкції.

Як коректно натякнула українським чиновникам комісар ЄС з питань сільського господарства Маріанн Фішер-Боель, "я би не хотіла, аби ці переговори зі створення зернового союзу створювали проблеми для мого хорошого друга, українського міністра АПК Юрія Мельника на переговорах з ЄС".

За її словами, Європа не схвалює "зернового пулу". Фішер-Боель нагадала, що Україна є членом Світової організації торгівлі, а Росія та Казахстан не входять до СОТ.

"Нам не зрозуміло, чи це буде якась віртуальна структура, чи це буде організація, яка впливатиме на ціноутворення у сфері торгівлі зерном, чи це якась картель", - заявила вона.

Створення "зернової ОПЕК" уряди України, Росії і Казахстану обговорюють вже декілька років. Очікується, що її створення дозволить проводити єдину цінову політику на світовому ринку.

На Всесвітньому зерновому форумі, який проходив 6-7 червня в Петербурзі, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що його країна зацікавлена в створенні регіонального "зернового пулу" в причорноморському басейні, куди мають вихід великі експортери зерна Україна і Казахстан.

На підтримку ідеї зернового об'єднання неодноразово виступав і міністр АПК України Юрій Мельник. За його словами, створення пулу дозволить ефективно використовувати наявну інфраструктуру для посилення ролі Росії, України і Казахстану на світовому зерновому ринку.

Утім, напередодні під час зустрічі з єврокомісаром Мельник наголосив, що створення зернового пулу обговорювалося тільки з погляду розвитку логістики і портового господарства.

Читайте також:

Україна, Росія та Казахстан створять зерновий пул

Імпортовану з Росії пшеницю визнали непридатною до вживання

В умовах кризи в Україні зростає тільки сільське господарство

Промислове виробництво в Україні впало на 31%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: