ЄС: Росії та Україні треба розробити надійну систему поставок газу

Хав'єр Солана радить Росії та Україна розробити нову надійну систему поставок газу, щоб Європа не замерзала посеред зими.

Причини січневої газової кризи, а також механізми запобігання подібним загостренням відносин, між постачальником, транзитером і споживачами палива обговорюватимуться на саміті країн Євросоюзу в березні.

Про це заявив верховний представник по спільній зовнішній політиці і безпеці ЄС Хав'єр Солана. "Ми дуже дорого заплатили за суперечку між нашим головним постачальником енергоносіїв і найважливішою країною транзиту. Історія розсудить, хто несе більше відповідальності за неї, і якою вона була - комерційною або політичною. Для нас важливо, щоб це ніколи більше не повторилося, тому що посеред зими постраждали багато тисяч сімей у Європі", -  повідомив Солана в інтерв'ю "Інтерфаксу".

"Природно, газовий конфлікт додав більше терміновості нашим зусиллям по зміцненню енергетичної безпеки, і лідери країн ЄС на березневому саміті розгледять широкий круг пропозицій", - підкреслив він.

"Для європейських споживачів найважливіше, що постачання газу припинялися. Здається, на користь як України, так і Росії разом розробити надійнішу систему, яка допомогла б уникнути подібних проблем в майбутньому. Ми, звичайно, зацікавлені і працюватимемо з обома сторонами в цьому напрямі", - завірив верховний представник ЄС.

При цьому Солана відзначив, що енергетична безпека забезпечується комбінацією багатьох заходів, складною взаємодією між урядами і приватним сектором. "Ми дивитимемося, як краще укріпити наш внутрішній енергетичний ринок, підвищити енергоефективність і використовувати власні ресурси, у тому числі поновлювані, і як краще допомагати один одному в разі перебоїв", - сказав він, додавши, що мова йде, наприклад, про збільшення місткості сховищ природного газу і підвищення ефективності використання запасів нафти.

"Ми, звичайно, частіше підніматимемо питання енергетики в контактах з міжнародними партнерами і переглянемо потреби своєї інфраструктури, зокрема, будуватимемо сполучні трубопроводи між членами Союзу, термінали зрідженого газу, Південний газовий коридор до Каспійського регіону", - відзначив верховний представник, підкресливши, що "лідери ЄС отримають до березневого саміту багато різних пропозицій".

Нагадаємо, 10-11 лютого голова Верховної ради Володимир Литвин відвідував з робочим візитом Брюссель, де зустрічався з Генеральним секретарем Ради ЄС Хав'єром Соланою та обговорював питання енергетичної безпеки.

Читайте також:
Ющенко просить Раду надати дотації "Нафтогазу"
Ющенко ніколи не займався "смердючим газом"
Тимошенко виступає за єдину ціну на газ і транзит для всієї Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: