ЄС: російська мова в Україні захисту не потребує

Представники Венеціанської комісії дійшли до висновку, що "захист російської мови може бути сумнівним з правової точки зору і підвищити невиправдану напругу в українському суспільстві".

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) розкритикувала підготовлений депутатами Верховної ради від правлячої більшості проект закону про мови, який надає російській мові право вільного функціонування у всіх сферах діяльності.

Представники Венеціанської комісії - органу Ради Європи – під час візиту до Києва продемонстрували негативне ставлення до проекту. Лідер фракції регіоналів Олександр Єфремов закінчив дискусію з ними на підвищених тонах. В результаті з'явився проект висновків, де записано, що "захист російської мови може бути сумнівним з правової точки зору і підвищити невиправдану напругу в українському суспільстві".

Представники Венеціанської комісії в Києві спілкувалися і зі спікером Володимиром Литвином. Після цього спілкування в їхніх висновках з'явилася фраза про те, що "проект закону про мови, схоже, не буде розглянутий у 2010-2011 роках".

За словами нардепа-регіонала Вадима Колесніченка, за два дні перебування в Києві представники Венеціанської комісії лише 80 хвилин спілкувалися з авторами законопроекту - решту часу у них зайняли зустрічі з його супротивниками.

"Я був серед тих, хто зустрічався з членами комісії, - розповів депутат від НУ-НС Ярослав Кендзьор. - Слухаючи розповідь про те, що в Донецьку лише 15% україномовних шкіл, вони дуже дивувалися, що хтось вимагає захисту російської мови. Ми пояснювали, що російська мова в Україні захисту не потребує".

Нагадаємо, закон про мови на розгляд Венеціанської комісії направив спікер Верховної ради Володимир Литвин.

Читайте також:

Одеський даїшник на питання українською: "Нє понімаю тєлячью мову" (відео)

На Луганщині люди оголосили голодування через закриття української школи

ПР: Янукович завжди розмовляє українською мовою, це знак для всіх

Нацтелерадіо урізало українську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: