Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЄС розкритикував введення в Україні обов'язкового декларування для громадських організацій

27 березня Порошенко підписав скандальні зміни до закону про е-декларування. 

ЄС розкритикував ухвалені Верховною Радою і підписані президентом Петром Порошенком поправки до закону про е-декларування, які передбачають подання декларацій громадськими організаціями.

Про це йдеться у висновках Ради ЄС, ухвалених за розглядом звіту Рахункової палати ЄС щодо ефективності використання в Україні допомоги Євросоюзу, передає "Європейська правда".

"Рада настійливо закликає уряд України закріпити прогрес реформ і уникати кроків назад, таких як запропоноване включення громадських організацій до закону про електронне декларування", - йдеться в документі. 

Зазначається, що у ЄС високо оцінюють прогрес, досягнутий на сьогодні Україною, і закликають й надалі підтримувати реформи в країні.

Нагадаємо, 23 березня депутати ВР ухвалили зміни до закону про е-декларування, згідно з яким, представники громадських об'єднань зобов'язані подавати звітність про свої доходи, натомість військослужбовці від такої необхідності мають звільнятись. 

Зазначимо, раніше нардеп від фракції "Народний фронт" Тетяна Чорновол своєю поправкою пропонувала запровадити е-декларування і для осіб, які є засновниками (учасниками), редакторами (головними редакторами) засобів масової інформації. Але під час обговорення така пропозиція була знята, оскільки журналісти не отримують зарплати з бюджету і не живуть на гроші платників податків, на відміну від держслужбовців.

Додамо, що нові правки до закону "Про запобігання корупції" отримали неабиякий резонанс серед світової спільноти. Уряди США, Великобританії та ЄС закликали український парламент переглянути нові зміни та відмовитись від їхнього впровадження, оскільки це, на їхню думку, є "кроком назад", що може завадити процесу реформування нашої країни. 

ВідеоАнтикорупціонери заявили, що введення е-декларацій ставить під загрозу їхню діяльність

Залиште свій коментар

Вибір редакції