ЄС розвіяв мрії України про безвізовий режим

Потрібні реформи, демаркація кордонів, біометричні паспорти, заявляють в Євросоюзі, лише тоді можна буде говорити про безвізовий режим.

Україна поки не готова до введення безвізового режиму з країнами Європейського Союзу. Про це заявив голова представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра.

"Вимоги, які ставить перед Україною Євросоюз для початку переговорів про безвізовий режим, чітко сформульовані. Це завершення демаркації кордонів і належне управління ними, а також введення біометричних паспортів", - зазначив Тейшейра.

За його словами, ці умови Україні неодноразово називали під час попередніх переговорів і зустрічей.

"Лише коли всі вони будуть виконані, тоді ми будемо готові рухатися далі в питаннях візової лібералізації. Я конкретно запитую, чи є у вас паспорт з біометричними даними? Ви відповідаєте "ні", так про що поки що може йти мова?", - Зауважив голова представництва Єврокомісії в Україні.

Тейшейра також зазначив, що Євросоюз сподівається на продовження євроінтеграційного курсу України після президентських виборів 2010 року, зокрема, щодо підписання угоди про асоціацію з ЄС.

"На даний момент за це виступають і президент, і прем'єр, але вибори можуть внести свої корективи. Втім, як ми бачимо, зараз головні претенденти на президентське крісло готові підтримувати процес підписання угоди про асоціацію", - сказав Тейшейра.

Однак він також підкреслив, що незважаючи на заяви політичних лідерів, Україна не змінюється по суті - панує корупція, розвиток бізнесу гальмують адміністративні перешкоди і люди, яким вигідна бюрократія.

Саме тому, на думку представника Єврокомісії, Україна у багатьох аспектах за 20 років істотно не змінилася. Тому країна надалі потребує реформ.

Нагадаємо, Україна на саміті 4 грудня розраховує домовитися з ЄС про початок підготовки "дорожньої карти" щодо введення безвізового режиму з країнами ЄС.

Читайте також:

Київ розпочне переговори про безвізовий режим з ЄС цього тижня

Європа: Україна дуже корумпована, і ситуація весь час погіршується

Ізраїль полегшив візовий режим для українських туристів

Візи на чорному ринку: дорого, але без черг і довідок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: