ЄС таки втрутиться в газовий конфлікт між Росією і Україною. Делікатно

Євросоюз має намір чинити "делікатний тиск" на обидві сторони газового конфлікту.

З метою врегулювання газового конфлікту між Росією і Україною Євросоюз має намір чинити "делікатний тиск" на обидві сторони, повідомило у вівторок європейське дипломатичне джерело в Брюсселі.

За його словами, до чергової зустрічі координаційної групи ЄС, яка відбудеться 9 січня в Брюсселі, чеське головування і Єврокомісія має намір одержати від Росії і України "деталі контрактів, які їх пов'язують, щоб сторони не могли більше перекладати вину один на одного".

Чехія і Єврокомісія кваліфікували як "абсолютно неприйнятне" значне скорочення поставок російського газу через територію України в ряд країн-членів ЄС, йдеться в сумісній заяві, що надійшла у вівторок в "РИА Новости".

У ньому наголошується, що ситуація зі скороченням об'ємів газопостачання Європи відбулася, не дивлячись на завірення, дані Росією як постачальником і Україною як країною-транзитером.

"Чеське головування і Єврокомісія закликають негайно відновити поставки газу в ЄС, а обидві сторони до відновлення без зволікання переговорів з тим, щоб остаточно врегулювати двосторонню комерційну суперечку", - зазначається в заяві.

У зв'язку з цим, наголошується в документі, чеське головування ЄС має намір інтенсифікувати переговори з обома сторонами з тим, що "вони швидко досягли угоди".

У вівторок стало відомо, що припинені поставки російського газу через Україну до Болгарії, Туреччини, Греції і Македонії.

Туреччина повідомила, що Росія збільшила поставки газу по трансчорноморській магістралі "Блакитний потік". Австрія повідомила, що з ранку у вівторок одержує лише 10% російського газу від обумовлених об'ємів, а інші 90% покриваються за рахунок "блакитного палива", накопиченого в підземних сховищах.

Припинені поставки російського газу до Хорватії, заявила національна газова компанія PLINACRO.

Європейські споживачі, за даними "Газпрому", через відбір газу Україною з 1 по 4 січня недоотримали 65,3 мільйони кубометрів "блакитного палива". Росія зажадала, щоб Україна з власних резервів відшкодувала ці об'єми.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: