ЄС: угода про асоціацію з Україною може бути підписана у цьому році

У Європейському Союзі сподіваються на укладання з Україною Угоди про Асоціацію та створення зони вільної торгівлі впродовж цього року.

Високий представник Європейського Союзу із зовнішніх справ і політики безпеки і віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон прогнозує, що угода України з Євросоюзом про асоціацію може бути підписана вже в цьому році.

Про це вона заявила у відеозверненні до українських громадян з нагоди Дня Європи.

"Якщо нам пощастить, то, сподіваюся, ми укладемо угоду вже в цьому році", - сказала голова європейської дипломатії.

Вона зазначила, що ЄС і Україна успішно працюють над укладенням цієї угоди про асоціацію, яка, крім іншого, створить глибоку і всебічну зону вільної торгівлі.

За словами Ештон, така тісна політична асоціація та економічна інтеграція відкриє для українських товарів європейський ринок.

Вона також запевнила, що Європейський Союз готовий допомогти Україні в проведенні необхідних реформ.

"ЄС готовий допомогти Україні здійснити необхідні реформи, а їх запровадження відповідає нашим взаємним інтересам", - зазначила Ештон.

За її словами, європейська інтеграція є, в першу чергу, процесом структурних і глибоких внутрішніх реформ, кінцевою метою яких є поліпшення добробуту українського народу.

Ештон констатувала, що ці реформи можуть бути болісними в короткостроковій перспективі, але вони дають можливість залишити велику спадщину для майбутніх поколінь.

На завершення вона зазначила, що новий президент України Віктор Янукович вибрав Брюссель як місто для свого першого закордонного візиту. "Україна є нашим важливим партнером, а тому цей візит став для всіх нас важливим сигналом. Думаю, що він є початком тривалого шляху. Ми потребуємо одне в одного і готові до серйозного співробітництва", - підкреслила Ештон.

Нагадаємо, 7 квітня цього року заступник генерального директора Генерального директорату Європейська політика сусідства Єврокомісії Х'юг Мінгареллі заявив про те, що Україна і Європейський союз не змогли досягти згоди за трьома пунктами політичної частини угоди про асоціацію. При цьому Єврокомісія вважає, що переговори щодо угоди можна завершити протягом року.

Читайте також:

Януковича звинуватили у втягуванні України в НАТО

Янукович готовий "цілодобово" говорити з ЄС про безвізовий режим

ЄС: Євроінтеграція України залежатиме не від відносин з РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: