ЄС: Україна і Росія повинні вирішити проблеми

Єврокомісія закликає Росію і Україну остаточно вирішити газову суперечку.

"Єврокомісар (з енергетики Андріс Пієбалгс) закликає обидві сторони досягти остаточної угоди, яка вирішить їхні двосторонні проблеми раз і назавжди якнайшвидше," – зазначив прес-секретар єврокомісара, додавши, що Європейська комісія не переймається нинішніми поставками газу до Європи.

Європа, що на чверть залежить від поставок російського газу, одержує велику частину "блакитного палива" за системою трубопроводів, що йдуть через Україну. У січні 2006 року Росія обмежувала подачу газу Україні. Москва заявляла, що нестачу палива Київ тоді добирав з експортних поставок в Європу.

Сьогодні у Москві проходили переговори між керівниками "Газпрому" Олексієм Міллером і "Нафтогазу України" Олегом Дубиною. Вони продовжать переговори про погашення боргу i укладення контрактів на постачання газу в п'ятницю. Спочатку планувалося, що переговори триватимуть тільки два дні: вiвторок i середу.

"Переговори з Україною щодо погашення боргу проходять непросто. Питання щодо боргу залишається вiдкритим, як i питання з підписання контракту на постачання газу в 2009 роцi. Сьогоднi можна сказати лише те, що в п'ятницю, цього тижня, переговори будуть продовжені", – заявив Міллер.

Зi свого боку, голова правлiння "Нафтогазу" Олег Дубина визнав: "Я вважаю, що головна проблема, яка є у нас, – це те, що ми заборгували на сьогоднiшнiй день "Газпрому" за спожитий газ".

"На сьогоднiшнiй день ми ведемо переговори з низкою банкiв, з МВФ, для того, щоб на цi грошi погасити свою заборгованiсть перед "Газпромом", i все-таки стоїмо на тому, що хотiли б бачити з 1 сiчня 2009 року прямий контракт "Газпром"-"Нафтогаз", – зазначив Дубина.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: