ЄС узгодив план зі скасування віз для українців

Текст плану дій з впровадження безвізового режиму з Євросоюзом уже готовий. 22 листопада його оприлюднять на саміті.

Європейський союз узгодив текст Плану дій зі скасування віз для України. Про це повідомив представник дипломатичної служби Євросоюзу.

"Текст узгоджено європейською стороною. Він буде представлений Україні і, сподіваюся, буде підтриманий самітом (Україна-ЄС 22 листопада — ред.)", — сказав дипломат.

За словами дипломата, надання Україні Плану дій зі скасування короткострокових віз є, насамперед, позитивним політичним сигналом для Києва. "Наш намір — дати позитивний політичний сигнал про готовність вибудовувати тісніші відносини з Україною", — підкреслив він.

Водночас дипломат відзначив, що надання плану дій — це лише початок шляху зі скасування віз, оскільки сам документ вимагає серйозних зусиль від української сторони для виконання всіх необхідних вимог у сфері управління кордонами, міграції, політики надання притулку, безпеки, захисту документів.

Україна і Євросоюз почали безвізовий діалог у жовтні 2008 року. У травні цього року сторони домовилися про надання Україні Плану дій зі скасування візового режиму.

25 жовтня Рада закордонних справ ЄС в своїх висновках про "Східне партнерство" визначила основні параметри Плану дій. Документ складатиметься з двох частин. На першому етапі передбачається внесення змін до законодавства України, а на другому — реалізація внесених змін на практиці.

При цьому країни — члени ЄС вирішили разом з Єврокомісією моніторити виконання Україною поставлених перед нею умов для скасування візового режиму.

Надання плану дій також не означає автоматизму у скасуванні віз.

Читайте також:

ЄС: перехід України на безвізовий режим буде дворівневим

Безвізовий режим Україні нададуть лише разом з Росією

Саркозі назвав терміни скасування віз між Росією і Євросоюзом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: