ЄС відмовився назвати терміни введення безвізового режиму з Україною

Брюссель відмовився від словосполучення "дорожня карта" в назві документа про перспективи спрощення візового режиму з Україною.

Співрозмовники в дипломатичних колах скептично оцінюють перспективи реалізації висловлених ідей Віктором Януковичем в Берліні щодо візового режиму з Євросоюзом. Зокрема, ЄС відмовився визначати точну дату запровадження безвізового режиму з Україною, пише видання "Коммерсант Украина".

"Переговори, що ведуться на рівні ЄС, не можуть вестися на двосторонньому рівні. Тепер це загальноєвропейська справа", - пояснив один з дипломатів.

Очікування Києва про підтримку Берліна у питанні політичного зближення України та ЄС швидше за все теж виявляться марними, зазначає видання.

Аналогічна ситуація, як стверджує інформований співрозмовник в Єврокомісії, і в безвізовому діалозі. Брюссель остаточно затвердив рішення відмовитися від словосполучення "дорожня карта" в назві майбутнього документа про перспективи спрощення візового режиму, який готується до підписання на листопадовому саміті Україна-ЄС.

Таку назву проводило б аналогію між Україною та балканськими країнами, що мають перспективу членства; крім того, в "дорожніх картах" прийнято розписувати орієнтовні терміни спрощення візового режиму.

Ряд країн-членів ЄС, в числі яких була Німеччина, заблокували надання Києву таких привілеїв. У результаті майбутній документ буде названий "планом дій", що знижує його політичну вагу.

Нагадаємо, в рамках візиту до Німеччини президент Віктор Янукович зустрівся з канцлером ФРН Ангелою Меркель. Головною темою переговорів стали відносини України і ЄС, в тому числі підготовка угоди про асоціацію та безвізовий діалог.

Німеччина, за інформацією видання, поки не налаштована йти на поступки Україні з ключових питань.

Як зазначалось раніше, деякі члени ЄС песимістично сприймають Україну і побоюються надавати їй безвізовий режим. Причина – організована злочинність в Україні.

Читайте також:

Янукович: заради Євросоюзу Україна піде на все

Янукович: безвізовий режим з ЄС – питання найближчого майбутнього

Євросоюз не відмінить візи для українців до 2012 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: