ЄС відмовився зближуватися з Україною без свободи преси та зібрань

В Україну приїхав єврокомісар, щоб поговорити з владою про свободу зібрань, свободу преси, права людини та розвиток демократії. В Європі запідозрили, що з цим в України дещо проблематично.

Без дотримання прав на мирні зібрання та свободу засобів масової інформації Україні не бачити зближення з Європейським Союзом.

Такий "меседж" привіз до Києва єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле, сказали у представництві ЄС в Україні.

Комісар з питань розширення Євросоюзу та європейської політики сусідства Штефан Фюле зустрінеться у вівторок з українським президентом, прем'єр-міністром та представниками уряду і парламенту, аби узгодити план двосторонньої співпраці на 2011 рік.

Як сказав прес-аташе представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік, це вже четвертий візит Фюле до Києва за останні десять місяців.

Інтенсифікація діалогу між Україною та Євросоюзом пов'язана з тим, що сторони воліють до кінця року завершити переговори щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС та імплементувати план дій щодо впровадження безвізового режиму, пояснив Стулік.

"Головний "меседж" – це те, що наступний рік буде напруженим роком для впровадження реформ в Україні", - сказав він.

"Перед нами є багато викликів. Не в останню чергу комісар Фюле хоче поговорити про свободу зібрань, свободу преси, права людини, розвиток демократії. Бо це цінності, на підставі яких ЄС хоче будувати свої відносини з Україною", - зазначив Стулік.

За його словами, нинішній візит єврокомісара не варто розцінювати як "приїзд ревізора".

Однак Фюле хоче бути ґрунтовно поінформованим про останній розвиток подій в Україні. Тож він проводить зустрічі не тільки з офіційними українськими представниками, а й з громадськими активістами з недержавних організацій.

Читайте також:

В Україні регрес у демократії найбільший у Європі

Тягнибок: влада працює в стилі чекістських репресій 30-х років

За чотири роки в Україні на 20% поменшало прихильників демократії

Кравчук побачив, як Янукович встановлює тоталітаризм

Редакторів ЗМІ зобов'язали звітувати про зміну політичної орієнтації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: