ЄС відреагував на візит Януковича підтримкою угоди про ЗВТ з Україною

Більшість учасників засідання підтримали завершення переговорів з Україною якомога швидше.

Рада з питань зовнішньої торгової політики ЄС підтримала укладення угоди з Україною про зону вільної торгівлі якомога швидше.

"Рада підтримала укладення угоди з Україною про всебічну зону вільної торгівлі найпізніше до саміту ЄС - Україна в грудні цього року", - заявив за підсумками засідання Ради ЄС міністр з економічних справ Польщі Марцін Королец.

У свою чергу комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Гухт також зазначив, що ЄС і Україна перебувають на шляху укладення угоди до кінця цього року.

За його словами, комісар перебуває в постійному контакті з українським першим віце-прем'єр-міністром Андрієм Клюєвим. "Ми наближаємося до укладення договору", - сказав він.

Разом з тим, відповідаючи на питання про можливість укладення угоди про зону вільної торгівлі без угоди про асоціацію через проблеми зі справою проти екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, комісар зазначив, що зазвичай політична та економічна частина угоди завжди приймаються разом.

"Ці угоди завжди разом. І це буде і тут. Я не буду говорити про політичні проблеми, які можуть бути, ми повинні просуватися в переговорах, щоб досягти угоди до саміту ЄС - Україна в грудні", - сказав де Гухт.

Також він зазначив, що угода може набрати чинності роздільно, що пов'язано з процедурою ратифікації угоди.

"Я можу досягти угоди, а потім вона потрапляє в європейський "млин"", - сказав комісар ЄС.

Нагадаємо, що для ратифікації економічної частини необхідні рішення Ради ЄС та Європарламенту, а політичної - ратифікація в усіх 27-ми парламентах країн-членів ЄС.

Міністр з економічних питань Польщі зазначив, що більшість учасників засідання підтримали завершення переговорів з Україною якомога швидше, хоча ряд технічних питань все ще потребують завершення.

"Можна сказати, що у нас гарні новини, але пити шампанське ще рано", - наголосив Королец.

Як повідомлялося, Україна і ЄС ведуть переговори про створення зони вільної торгівлі з лютого 2008 року. Сторони планують укласти угоду до кінця нинішнього року. Угода про зону вільної торгівлі буде складовою частиною угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Як повідомлялося, в підмосковній резиденції Завидово 24 вересня відбулися переговори президентів Росії та Україні - Віктора Януковича і Дмитра Мєдвєдєва - з врегулювання газової проблеми і щодо перспектив вступу України до Митного Союзу.

Відзначимо, 25 вересня у низці російських ЗМІ з’явилася інформація про те, що Росія поступилася Україні і відкинула ідею втягувати країну у Митний союз.

Читайте також:

Україна вперше визнала, що арешт Тимошенко ускладнив переговори з ЄС

Питання вільної торгівлі України з ЄС вирішиться до осені

Путін запевнив, що Росія буде захищатись від українських товарів

Азаров сподівається на торгівлю з Європою вже в жовтні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: