ЄС запідозрив, що рішення суду про арешт Тимошенко - політичне

Євросоюз радить українській владі повчитися поваги до верховенства права.

Європейський союз припускає, що рішення Печерського райсуду Києва про арешт екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко може бути політично вмотивованим.

Про це 26 травня заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики та віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон.

"ЄС уважно спостерігає за останніми подіями у справі Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду України. На прохання верховного представника голова делегації ЄС у Києві підтримує контакт з українською владою щодо останнього рішення суду від 23 травня про арешт Тимошенко. Ми також висловлюємо наше занепокоєння припущеннями про політичну вмотивованість цих справ", - йдеться у повідомленні.

ЄС продовжуватиме підкреслювати для української владі необхідність поваги до верховенства права, яке включає в себе справедливі, безсторонні та незалежні судові процеси.

"Ми звертаємо увагу на небезпеку провокування відчуття того, що судові заходи застосовуються вибірково, тому ми наголошуємо на важливості гарантування максимальної прозорості розслідувань, судового переслідування та судових процесів. Ми вважаємо ці принципи особливо значущими для країни, з якою ми маємо намір вступити у глибші договірні відносини, побудовані на політичній асоціації. Ми також нагадуємо, що Україна наразі головує у комітеті міністрів Ради Європи", - йдеться у заяві.

24 травня за рішенням суду Генеральна прокуратура затримала Тимошенко, узявши під варту, для проведення слідчих дій.

При цьому рішення суду передбачало можливість зміни запобіжного заходу для Тимошенко з підписки про невиїзд на арешт. Однак після 7-годинного допиту Тимошенко звільнили з-під варти.

Того самого дня Генпрокуратура завершила розслідування справи проти лідера "Батьківщини" і пред'явила їй обвинувачення в перевищенні влади при укладенні газових контрактів з Росією у 2009 році.

Читайте також:

Тимошенко зізналась, що політичні рейтинги не варті в’язниці

Тимошенко не дозволили покидати межі Києва

Тимошенко: влітку влада поставить "жирний хрест" на опозиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: