ЄС запропонував Україні свої правила

Європейський союз прагне розширити європейське енергетичне співтовариство за рахунок України, Молдови і Туреччини, щоб в цих країнах діяли енергетичні правила ЄС.

Про це йдеться у зверненні директора політичного підрозділу Ради ЄС Хельги Шмід, адресованому учасникам Другого київського форуму безпеки "Чорноморсько-Каспійський регіон і європейська енергетична безпека", повідомляє "Дзеркало тижня".

Як повідомила Шмід, цього тижня Європейська комісія опублікує "Стратегічний енергетичний огляд", в якому особлива увага приділена безпеці постачань енергоресурсів. Зокрема, за її словами, мова піде про незалежну інтеграцію найбільш ізольованих європейських країн в європейські газові і енергетичні мережі.

Розраховуючи на своїх партнерів, ЄС має намір направити основні зусилля на прискорення розвитку відносин з країнами-виробниками і транзитерами для забезпечення стабільних постачань і диверсифікації джерел і маршрутів постачань. "Ми бачимо розширення європейського енергетичного співтовариства за рахунок включення до нього Молдови, Туреччини і України з тим, щоб енергетичні правила ЄС розповсюджувалися на всіх наших сусідів. Це забезпечить прозорість і поліпшить регулювання ринків", - сказала Шмід.

Вона підкреслила, що в цьому контексті важливим є поглиблення регіональної співпраці: "З урахуванням того, що загальні виклики стають все більш серйозними, для нас сьогодні дуже важливо вести діалог щодо енергетичної політики і методів, завдяки яким ми можемо спільно вирішувати ці проблеми".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: