ЄС запропонував вирощувати в Чорнобилі рапс або робити цеглу

Для ведення бізнесу в Чорнобилі потрібний спеціальний дозвіл Кабміну і численних контролюючих органів.

Євросоюз розробив соціально-економічну стратегію розвитку Чорнобильського регіону і зони відчуження. У документі зроблений акцент на бізнес-потенціалі забруднених територій.

Нині в ЄС шукають інвесторів для Чорнобиля. Уперше міжнародна експертна комісія з Євросоюзу надала оцінку соціально-економічного потенціалу Чорнобильського регіону, адже досі ці території розглядалися лише з точки зору безпеки.

За півтора роки з 27 запропонованих бізнес-проектів, серед яких, наприклад, було встановлення вітряків і сонячних батарей, вирощування продуктів харчування і інші, експерти відібрали три пріоритетні бізнес-ідеї. А саме: виробництво цегли, вирощування рапсу, і переробка сухої деревини. Останній проект здійснюватиметься в зоні відчуження, інші два - в Іванківському районі Київської області, що недалеко від Чорнобильської зони.

Міжнародні фахівці розрахували усі ризики і рентабельність проектів, а місцевій райдержадміністрації залишилося лише знайти інвесторів. Втім, схоже, що це буде найскладнішим, констатує заступник голови райдержадміністрації Іванківського району В'ячеслав Сивачук. За його словами, щоб в їх регіоні почати бізнес на окремих землях другого рівня забруднення, потрібний спеціальний дозвіл Кабміну і численних контролюючих органів, що відлякує потенційних інвесторів.

Як повідомлялося, раніше головний онколог України Ігор Щепотін заявив, що у районі Чорнобиля показник захворюваності на рак – один з найнижчих в країні.

Читайте також:

У Чорнобилі найнижчі показники захворюваності на рак

В Україні згадали Чорнобильську трагедію: враження очевидців

Життя у зоні відчуження ЧАЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: