Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЄСПЛ продовжив заборону українській владі на доступ до телефону Седлецької

Заборона має необмежений термін.

Європейський суд з прав людини продовжив дію заборони доступу до будь-яких даних з телефону головного редактора програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталки Седлецької. Також суд присудив уряду України "забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених у рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018 року".

Як зазначається в офіційному листі від ЄСПЛ, який є в розпорядженні "Радіо Свобода", суд вирішив, що заборона для влади України на доступ до даних з телефону журналістки має необмежений термін і діятиме "до окремого розпорядження".

Таке рішення винесли в ЄСПЛ невдовзі після того, як захист журналістки подав до суду повний текст скарги та звернення про продовження обмежувальних заходів.

Нагадаємо, раніше журналістка програми "Схеми" Наталія Седлецька дізналася, що ГПУ має доступ до дзвінків, СМС-повідомлень та геолокації її мобільного телефона у період від липня 2016 до листопада 2017. Її запросили до генерального прокурора Луценка для розмови за зачиненими дверима, проте Седлецька відмовилася, наголосивши, що такі розмови мають відбуватися публічно. Седлецька та низка інших журналістів є свідками у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування очільником НАБУ Артемом Ситником.

Згодом у ГПУ повідомили, що отримали доступ до інформації з телефона не лише Седлецької, а ще принаймні двох осіб як "можливих свідків". Відомо, що доступ мали до телефона журналістки Христини Бердинських. Дії ГПУ засудили у міжнародній правозахисній організації Transparency International, також занепокоєння висловили у ЄС та США.

ЄСПЛ зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Седлецької.

Залиште свій коментар

Вибір редакції