ЄСПЛ зобов'язав РФ забезпечити належну медичну допомогу полоненим українським морякам

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Суд ухвалив рішення у новій міждержавній справі України проти Росії.

Європейський суд з прав людини зобов'язав російську владу забезпечити надання належної медичної допомоги захопленим українським морякам, які були поранені внаслідок нападу на українські судна у Керченській протоці.

Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ ухваленому у вівторок, 4 грудня.

Зокрема, суд розпорядився ухвалити невідкладний тимчасовий захід у новій міждержавній справі України проти Росії у зв'язку з подіями в Керченській протоці. 

Російська влада "має забезпечити належну медична допомога захопленому українському воєнно-морському персоналу, який її потребує, і кожному, хто міг бути пораненим у воєнно-морському інциденті, що стався 25 листопада у Керченській протоці". 

Крім того, суд залишив в силі вимогу до РФ щодо надання інформації про стан здоров'я та умови тримання українських моряків, яку він не отримав від Росії в строк, встановлений в листі суду від 29 листопаду.

Нагадаємо, 29 листопада Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію надати інформацію про захоплених в полон українських моряків. Росія повинна була до 3 грудня надати інформацію про захоплення військовослужбовців та юридичні підстави їх утримання. Також московська влади зобов'язана була повідомити про місце утримання моряків, інформувати про їхні поранення і надану медичну допомогу.

Вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід в Керченську протоку українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків і захопивши інших у полон.

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону.

ВідеоРосійські силовики продовжують блокувати прохід суден Керченською протокою

Блокада Керченської протоки: лише 9 морських суден змогли дійти до українських портів на Азові, водночас до російських майже вп'ятеро більше. І це лише за останню добу, відколи росіяни нібито відкрили цей торговий шлях. Тим часом з обох боків протоки черги, аби зайти в українські порти або вийти з них чекають ще 170 іноземних суден. 

Російські силовики продовжують блокувати прохід суден Керченською протокою

Залиште свій коментар

Вибір редакції