Євген Корнійчук: Місцеві ради повинні отримати реальні повноваження

Лідер УСДП Євген Корнійчук вважає, що зараз місцеві ради в Україні фактично безправні, й цю ситуацію потрібно змінювати. Про це він заявив під час презентації пакету законопроектів по місцевому самоврядуванню.

"Місцеві ради в Україні повинні отримати реальні суттєві повноваження. Зараз у нас місцеві ради фактично безправні, й люди обирають депутатів з порожніми повноваженнями. Цю ситуацію треба терміново виправляти", - вважає лідер Української соціал-демократичної партії Євген Корнійчук. Про це повідомили в прес-службі партії.

Свою заяву політик зробив під час презентації пакету законопроектів по місцевому самоврядуванню, які були підготовлені міжпарламентської депутатської групою "За місцеве самоврядування".

Євген Корнійчук зазначив, що Україна ще десять років тому приєдналася до Європейської хартії місцевого самоврядування, але її положення в нашій країні фактично не виконуються.

"Ми підготували пакет законопроектів, які повинні збільшити відсоток податків, що залишаються в місцевих бюджетах; спростити процедуру проведення місцевих референдумів; зняти існуючі колізії щодо управління об'єктами комунальної власності; розмежувати повноваження міських і районних адміністрацій і вирішити багато інших питань", - сказав Євген Корнійчук.

Політик, зокрема, зазначив, що депутати групи "За місцеве самоврядування" підготували проекти двох нових законів - "Закон України "Про управління об'єктами комунальної власності" та Закон України "Про місцеві референдуми", а також чотири законопроекти, які повинні внести зміни у вже існуючі закони - Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України", Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування (щодо посилення ролі місцевого самоврядування)", Закон України "Про внесення змін до закону України "Про житлово -комунальні послуги" та Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (щодо повноважень місцевих державних адміністрацій).

Євген Корнійчук наголосив, що всі ці зміни передбачають істотне розширення повноважень органів місцевого самоврядування і будуть внесені на розгляд Верховної ради України вже на наступному пленарному тижні.

Читайте також:

Євген Корнійчук: Партії повинні дотримуватися законів на виборах

Євген Корнійчук: система формування тарифів ЖКГ має бути відкритою та зрозумілою для громадян

Євген Корнійчук закликає владу скасувати квоти на експорт зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: