Єврейські правозахисники засудили присвоєння Бандері звання Героя

"Центр Симона Візенталя" засудив дії Ющенка, який присвоїв Степану Бандері, "котрий колаборував з нацистами", звання Героя України.

Єврейська правозахисна організація "Центр Симона Візенталя" засудила дії президента України Віктора Ющенка, який присвоїв звання Героя України Степану Бандері.

Послу України в США передано листа, в якому висловлюється "гдибоке несприйняття недавнього нагородження Степана Бандери, який колаборував з нацистами на ранніх етапах Другої світової війни, а послідовники якого причетні до вбивств тисяч євреїв і представників інших національностей".

"Виглядає глузуванням, що про нагородження оголошено в дні, коли світ шанує пам`ять жертв Голокосту", - зазначається в листі.

Марк Вейцман, директор Центру з питань відносин з державними органами, який підписав лист, додав: "Девізом Симона Візенталя, уродженця України, були слова "Справедливість, а не помста". Як шкода, що президент Ющенко знехтував цим уроком і волів підтримати спадщину Бандери і злочинців".

Центр Симона Візенталя - неурядова організація, діяльність якої спрямована на захист прав людини, боротьбу з тероризмом, антисемітизмом і вивчення Голокосту. Центр був заснований в Лос-Анджелесі (США) 1977 року. Відділення Центру діють в Нью-Йорку, Майямі, Торонто, Єрусалимі, Парижі та Буенос-Айресі.

Симон Візенталь народився 1908 року в Бучачі (нині Тернопільська обл.), з 1932 жив у Львові, працював архітектором. З 1941 р. перебував у львівському гетто, з 1944 р. - в концтаборі Маутхаузен. Після закінчення Другої світової війни присвятив всі свої сили пошукові нацистських злочинців, що ховалися під покарання. Помер 2005 року.

Нагадаємо, Віктор Ющенко підписав указ про посмертне присвоєння вищої державної нагороди Степану Бандері 22 січня.

Нагороду з рук Президента України отримав онук керівника УПА Стівен (Степан) Бандера - канадський журналіст, який працює в Україні.

Крім того, 29 січня, під час заходів із вшанування пам'яті героїв Крут президент оголосви про визнаня воїнів Організації українських націоналістів й Української повстанської армії (ОУН-УПА) учасниками боротьби за незалежність України.

Читайте також:

Парламент Криму засудив присвоєння Бандері звання Героя України

Ющенко визнав вояків ОУН-УПА борцями за незалежність

Росія вимагатиме в Ради Європи засудити героїзацію Бандери

В Одесі пройде товариський суд над Ющенком і Бандерою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: