Євреї та мусульмани розпочнуть спільну боротьбу  з екстремізмом

У Києві відкрилася спільна конференція "Євреї і мусульмани проти ненависті та екстремізму", покликана шукати ефективну протидію тероризму та расизму.

В Києві 12 травня за ініціативою Інституту прав людини і запобігання ксенофобії та екстремізму IHRPEX, Фонду міжетнічного взаєморозуміння (FFEU, США), Українського єврейського комітету, відкрилася спільна конференція "Євреї і мусульмани проти ненависті та екстремізму".

В ході конференції обговорюються питання налагодження стабільного діалогу між мусульманськими і єврейськими громадами України і країн СНД, а також об'єднання зусиль у боротьбі зі зростаючою ісламофобією та антисемітизмом.

У конференції беруть участь глава Меджлісу Мустафа Джемілєв, перший заступник голови Духовного управління мусульман (ДУМ) європейської частини Росії Дамір Мухетдінов, Перший заступник глави ЦДУМ Росії, Глава ДУМ ЧР, член громадської палати РФ Альбір Крганов, головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх, головний рабин України (хасидів Хабад Любавич) Моше Асман, голова Асоціації єврейських громад та організацій України (ВААД) Йосип Зісельс та інші громадські діячі.

"Дуже символічно, що сьогоднішній діалог між мусульманами та іудеями ми проводимо в Україні, країні переважно християнській і світській. Сьогодні будь-який мусульманин або іудей в Україні може досягти поставленої мети, не відчуваючи дискримінації та релігійного тиску. Водночас, іудейська та мусульманська громади є в Україні "меншинами", які вимушені стикатися із загальними ризиками і спільно шукати нові відповіді на виклики антисемітизму, ісламофобії, ксенофобії та екстремізму", - сказав, відкриваючи конференцію Олександр Фельдман.

Ініціатива з налагодження іудейсько-ісламського діалогу, а також ефективної протидії хворобам соціуму - тероризму, екстремізму, расизму - була підтримана Фондом міжетнічного взаєморозуміння (FFEU, США).

"Хочу подякувати організаторам конференції за ініціативу і початок подібного діалогу. Аналогічна робота давно ведеться в США і Канаді. Основний конфлікт зараз спостерігається між тими людьми, хто сповідує терпимість, і тими, хто хоче знищити життя. Ми повинні потужно виступити проти всіх, хто сіє насильство і поширює екстремістські погляди, і я пишаюся тим, що саме єврейська громада виступила першою проти зростаючої ісламофобії та оголосила, що напад на мечеті сприйматиметься як напад на євреїв", - заявив президент FFEU, рабин і громадський діяч Марк Шнайєр.

Айдер Булатов, голова Рескомітету у справах релігій АР Крим зазначив, що для уникнення міжетнічних конфліктів на рівні держави повинен формуватися клімат мирного співіснування усіх громад. "Досі в країні відсутня адекватна доктрина з вирішення етнічних та релігійних проблем", - сказав він.

Нинішня конференція стала другим заходом у рамках Київського міжнародного міжконфесійного форуму, відкриття якого відбулося 28-29 березня 2011 року і ознаменувалося проведенням Міжнародної конференції "Світові релігії і громадянське суспільство проти ненависті та екстремізму".

Читайте також:

Фельдман порадив голові Європолу не керуватися міфами про Україну

У бориспільському аеропорту з'являться молитовні кімнати

Фонд Фельдмана і Потап запустили новий благодійний проект

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: