Частина депутатів висловилася за скасування візиту, частина - за необхідність зустрічі з українським президентом для роз'яснювальної роботи на тему демократії.
Депутати Європарламенту розійшлися в думках щодо доцільності візиту президента Віктора Януковича до Брюсселя, попередньо запланованого на 20 жовтня.
Під час термінових дебатів щодо ситуації в Україні, що відбулися у середу, 12 жовтня, частина депутатів висловилася за скасування візиту, частина - за необхідність зустрічі з українським президентом для того, щоб ще раз пояснити йому важливість демократичних реформ в країні.
Так, депутат Міхаель Галер (група народних партій, Німеччина) висловив думку про необхідність скасувати візит Януковича після того, як Печерський райсуд Києва виніс вирок колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко.
"Якщо до наступного тижня не буде практичних кроків з відновлення верховенства права, Баррозу (президент Єврокомісії, - ред.) повинен вирішити, чи є йому що сказати Януковичу", - заявив депутат.
З ним не погодився представник групи Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів Марек Сівець (Польща), який зазначив, що не варто закривати двері перед Україною.
"Я думаю, нам слід зустрітися з Януковичем в Брюсселі і пояснити йому, чого ми чекаємо від нього", - сказав депутат.
При цьому Сівець наголосив, що, на його думку, коли лідер опозиції і ряд колишніх міністрів, членів його уряду, перебувають у в'язницях - "це нижче всіх стандартів".
Депутат від групи лібералів Йоханнес Корнеліс Ван Баал (Нідерланди), в свою чергу, зайняв обережну позицію.
"Нам треба зрозуміти, чи буде зустріч з Януковичем на порядку денному Баррозу та Ештон (Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки, - ред.), і, якщо так, що буде сказано під час цієї зустрічі", - заявив депутат.
Нагадаємо, раніше дипломатичні джерела в ЄС повідомили про те, що лідери ЄС розглядають можливість скасувати запрошення Януковичу відвідати Брюссель 20 жовтня.
Ввечері 12 жовтня ж Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон заявила про те, що Євросоюз вважає необхідним продовжити переговори про асоціацію з Україною, незважаючи на вирок, винесений Тимошенко.
Також вона повідомила, що 13 жовтня, під час зустрічі з президентом Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та президентомом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм вони обговорять відносини з Україною.
Читайте також:
Західні ЗМІ про вирок Тимошенко: це чорний день для Європи
У справі Тимошенко крапки над "і" ще не поставлені - Герман
Британія не пустить Україну до Європи через справу Тимошенко