Єврокомісар: для вступу в ЄС Україна має скласти іспит на "європейськість"

Склавши іспит на європейськість, Україна зробить великий крок до членства в Євросоюзі, тому ЄС закликає Україну перейти "від слів до справ".

Штефан Фюле
AFP
Стефан Фюле
Говорити про членство в Євросоюзі можна буде тоді, коли Україна "складе іспит на європейськість".

Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Стефан Фюле в ефірі одного з українських телеканалів.

"У нас давно налагоджені добрі стосунки з Україною, але не весь цей час був використаний на здійсненні реформ, які поліпшили б життя українського народу і сприяли розвитку відносин між Києвом і ЄС", - сказав він.

"Коли Україна зможе скласти цей іспит не європейськість, я думаю, ми зможемо обговорити всі інші кроки", - зазначив Фюле, відповідаючи на питання, коли Україна зможе стати членом ЄС.

Єврокомісар також наголосив: "Якщо ми зможемо перейти від слів до справи, до справжніх реформ, завершити переговори щодо угоди про євроінтеграцію, які ведемо, то експорт українських товарів до ЄС може подвоїтися".

Крім того, коментуючи угоду між Україною і Росією про продовження терміну перебування російського флоту в Криму на 25 років, Фюле сказав: "Будь-які рішення з цього питання залежать виключно від українців. Це суверенне право України".

Нагадаємо, Європейський комісар із розширення ЄС й політики сусідства Штефан Фюле знаходиться в Україні з робочим візитом.

Головною темою переговорів з керівництвом держави є пріоритети на рік вперед та конкретні кроки щодо їх втілення у найближчі місяці.

Зазначимо, у дипломатичних колах чеха Стефана Фюле вважають "другом України". На відміну від свого попередника, європейського комісара Беніти Ферреро-Вальднер, він відомий своєю оптимістичною позицією щодо Києва.

Читайте також:

ЄС: союз з Росією зажене Україну в глухий кут

Янукович пообіцяв Європі, що газових криз більше не буде

ЄС буде готовий скасувати візовий режим з Україною за два роки

Азаров попросив ЄС про кредит у 20 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: