Янукович не зміг переконати Фюле, що опозицію не залякують

Єврокомісар застерігає Януковича від використання кримінального законодавства в політичних цілях, а саме в залякуванні опозиції.

Комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле застерігає владу України від застосування кримінального законодавства в політичних цілях.

Про це він сказав на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком.

За словами Фюле, у XXI столітті демократична влада не може існувати без незалежної судової влади і незалежних ЗМІ.

"Я ще раз хочу сказати про необхідність забезпечення того, щоб кримінальне законодавство не використовувалося для політичних цілей і щоб принципи чесного справедливого і незалежного правового процесу повністю дотримувалися", - сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи поділяє він враження США і ФРН про те, що в Україні використовується "вибіркова юстиція", щоб залякати опозицію, Фюле відповів: "Я поділяю таке враження".

Він повідомив, що порушував це питання під час зустрічі в Києві, зокрема, з президентом України.

"Я був дуже радий, що президент уважно слухав те, що я говорив і зі свого боку я також уважно слухав те, що говорив президент, коли він пояснював, що не йдеться про вибіркову юстицію в цьому випадку. Поки що ми говоримо про сприйняття того, що існує певна проблема", - сказав він.

За словами Фюле, в інтересах України мати сильну і конструктивну опозицію.

Також, вважає він, в інтересах України, щоб уряд створив відповідні умови для того, щоб у процесах, які він впроваджує, брала участь і опозиція. Особливо це стосується європейської інтеграції.

"Це саме та сфера, де влада і опозиція можуть мати продуктивну співпрацю", - переконаний єврокомісар.

У свою чергу, Грищенко висловив сподівання на співпрацю з усіма опозиційними політичними силами у впровадженні в життя євроінтеграційного курсу.

Нагадаємо, Тимошенко пред'явлено звинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки).

Звинувачення стосується нецільового використання 180 млн і 200 млн євро, отриманих за Кіотським протоколом, а також інших збитків державі.

Читайте також:

ГПУ порушила кримінальну справу щодо закупівлі вакцин при Тимошенко

Азаров запевнив, що Тимошенко витрачала кіотські гроші не на пенсії

Кримінальну справу Тимошенко ведуть 18 слідчих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: