Єврокомісія позитивно відзвітує про виконання Україною плану для безвізового режиму - Ган

Єврокомісар Йоганнес Ган натякнув, що звіт Єврокомісії по Україні буде позитивним

Напередодні приїзду до Брюсселя президента України Петра Порошенка Єврокомісія готується оприлюднити звіт щодо виконання Україною плану для візової лібералізації. І перед початком засідання єврокомісар з питань політики сусідства і розширення ЄС Йоганнес Ган заявив журналістам ТСН, що звіт Єврокомісії по Україні буде позитивним.

А от щодо рішення щодо санкцій проти Росії, то Європейський Союз сьогодні його не прийматиме. Про це заявили міністри закордонних справ ЄС в Брюсселі перед початком засідання.

Санкційний режим ЄС проти Росії спливає 31 січня 2016 року. Рішення продовжити санкції тепер мають прийняти на найвищому рівні на саміті ЄС в кінці тижня.

Ще раніше Європейський Союз вирішив чітко пов'язати санкції проти Росії з виконанням Мінських домовленостей. Очевидно що Мінська угода, як передбачалося до кінця року, невиконана і це мало б означати продовження санкцій. І це рішення вже не обов'язково приймати на найвищому рівні. Цього разу санкції могли подовжити ще на початку місяця, однак проти виступила Італія. Очевидно що ЄС непросто зберегти солідарність у питанні санкцій, тому це питання обговорюватимуть на вищому рівні.

"Якщо міністри підіймуть питання санкцій, ми будемо його сьогодні обговорювати. Але ця тема залишається для саміту ЄС наприкінці тижня. Це політичне рішення країн-членів ЄС, яке не всім легко прийняти", - каже верховний комісар Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

ВідеоЄС сьогодні не прийматиме рішення по санкціям проти Росії

"Україна останніми днями більше запам'яталася внутрішньополітичними подіями, а особливо в парламенті, ви всі бачили це відео. Але нас більше цікавить прогрес у виконанні Мінських домовленостей. Останніми тижнями ми спостерігали чисельні порушення режиму тиші",- додав міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр.

16 грудня Брюссель відвідає президент України Петро Порошенко. Окрім іншого, очікують, що він перед початком саміту надасть лідерам ЄС факти невиконання Росією Мінських угод.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: