Єврокомісія вимагає від України виконання "повних зобов’язань"

"Східне партнерство" допоможе країнам-учасницям провести політичні та економічні реформи, які необхідні для зближення з ЄС.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявляє про необхідність "повних зобов'язань" з боку країн-учасниць "Східного партнерства" з метою його виконання.

Цей захід є "новим стартом у відносинах з нашими східними сусідами", підкреслив Баррозу на прес-конференції у Празі, що відбулася по закінченні саміту "Східного партнерства".

"Це партнерство надає його членам чіткий вибір для поглиблення їхніх двосторонніх відносин з ЄС у всіх сферах", - зазначив він.

За словами Баррозу, партнерство надасть більше допомоги для проведення політичних і економічних реформ, що необхідні для країн, щоб наблизиться до ЄС.

"Багато чого повинно бути зроблене, в одних країнах більше, ніж в інших. І нам необхідні повні зобов'язання країн-партерів, щоб надати форму цьому партнерству. Я вірю, що наближення до європейських стандартів у політичній, економічній і соціальній сферах принесе усім нам більше стабільності і процвітання", - заявив він.

Баррозу також вважає що "Східне партнерство" можна розглядати як "набір інструментів для потреб і амбіцій наших партнерів".

Серед таких інструментів він назвав угоди про асоціацію, перелічивши основні положення, такі, як верховенство права, демократія і т.д., зону вільної торгівлі, підвищення мобільності шляхом спрощення візового режиму, зміцнення співробітництва в сфері енергетичної безпеки й інші.

Нагадавши про існування чотирьох платформ для співпраці, президент Єврокомісії повідомив, що комісія гарантує розробку конкретних проектів "уже зараз".

Баррозу також вважає, що "Східне партнерство" є і політичною ініціативою, яка спрямована на "служіння європейським інтересам, сприяючи соціальній та економічній стабільності в шести партнерських країнах на Сході".

Президент Віктор Ющенко обговорив з президентом Європейської комісії перспективи успішної реалізації ініціативи "Східне партнерство", а також питання енергетичної співпраці України з ЄС.

Президент Єврокомісії зокрема висловив підтримку ініціативи презентації найближчим часом у Брюсселі техніко-економічного обґрунтування Євроазійського нафтотранспортного коридору.

Сторони також обговорили питання лібералізації візового режиму між Україною та країнами ЄС.

Читайте також:

В Празі стартує "Східне партнерство"

Ющенко разом з Тимошенко створюватиме "Східне партнерство"

Німеччина радить Україні забути про членство в ЄС років на 10

Ющенко зізнався, що у нього з Тимошенко не протистояння, а конфлікт ідеологій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: