Єврокомісія закликала Україну не ігнорувати Нобелівську церемонію

Європейська комісія звернулася до України з проханням не ігнорувати урочисту церемонію вручення Нобелівської премії.

Єврокомісія закликала Україну переглянути рішення про неучасть в урочистій церемонії вручення Нобелівської премії світу 2010 року китайському правозахиснику Лю Сяобо, яка пройде 10 грудня.

У Брюсселі сподіваються, що Україна, Білорусь, Марокко і Єгипет ще можуть змінити свої рішення щодо ігнорування церемонії в Осло.

Представниця Єврокомісії висловила сумнів з приводу рішення проігнорувати церемонію низкою країн, включаючи Україну, які хоча і не є кандидатами на вступ до ЄС, проте пов'язані з ним в рамках політики добросусідства.

"Основні цінності є базою для нашого партнерства. Ми розчаровані, що час від часу наші партнери не поділяють ці цінності", - зазначила вона.

Крім того, Єврокомісія "розчарована і стурбована" рішенням Сербії бойкотувати Нобелівську церемонію.

"Звичайно, ми очікуємо, що країна, яка має намір вступити в Європейський Союз, повністю і цілком поділяє цінності Євросоюзу", - заявила представниця Єврокомісії. Вона зазначила, що всі 27 країн-членів ЄС чітко домовилися про участь у церемонії.

Дотримання політичних критеріїв, за словами спікера, є вирішальним для рекомендації Єврокомісії щодо того, чи готова та чи інша країна до вступу в Євросоюз.

На відміну від офіційного Києва, який стверджує, що не буде представлений в Осло "з технічних причин", Белград відкрито говорить про мотиви бойкоту. Міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч визнав, що Белград бойкотує церемонію вручення Нобелівської премії миру за наполяганням Пекіна.

"Сербія дуже серйозно ставиться до порушень прав людини, але відносини з Китаєм важливіше", - підкреслив міністр. Він нагадав, що Китай завжди підтримував Сербію у конфлікті щодо статусу Косова.

Однак позиція Єреміча викликає серйозні суперечки в Белграді. Зокрема, колишній глава МЗС Вук Драшкович назвав бойкот "серйозною помилкою".

Нагадаємо, Китай і ще 18 країн, в тому числі України, відхилили запрошення на урочисту церемонію вручення Нобелівської премії миру.

Заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман заявила, що Україна не буде представлена на церемонії вручення Нобелівської премії миру через щорічну нараду послів в Києві.

Читайте також:

Україна бойкотуватиме Нобеля, тому що посол буде у Києві на нараді

Вручення Нобелівської премії миру бойкотують 19 країн: серед них і Україна

Експерти: Україна намагається догодити Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: