Європа буде без газу ще три дні

У Києві чекають на міжнародну експертну групу, яка буде вирішувати проблему транзиту палива до країн ЄС. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Україна погодилася на участь представників "Газпрому" в роботі багатосторонньої моніторингової комісії із забезпечення транзиту російського газу українською територією.

Про це російському прем'єру Володимиру Путіну повідомив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

У Києві вже чекають на прибуття першої групи міжнародних спостерігачів. По це повідомив представник Єврокомісії Ферран Таррадельяс Еспуні.

За його словами, перша група спостерігачів прибуває до Києва найближчим часом.

Представник Європейської комісії також розповів, що всього місія включає 22 людини. Перша група обговорить питання розміщення експертів та організації їхньої роботи на місцях.

Експерти збираються провести моніторинг транзиту газу на "входах" з Росії до України і "виходах" з України до країн ЄС. Відомо, що групу очолять представники найбільшого в Німеччині газового концерну
E.ON Ruhrgas.

Еспуні також заявив, що зараз немає причин для того, щоб не постачати російський газ до Європи. Зокрема, на його думку, підставою цього не є відсутність багатостороннього протоколу щодо створення міжнародної комісії з моніторингу транзиту газу, на негайному підписанні якого наполягає Росія.

В той же час, українська сторона заявляє, що Європа отримає газ не раніше, ніж за три дні після того, як РФ відновити поставки блакитного палива. Це пояснюється технічною організацією процесу подачі газу.

Нагадаємо, зараз поновилися українсько-російські газові переговори. "Газпром" очікує, що протягом доби буде підписано документ щодо транзиту російського газу територією України, після чого транзит має поновитися.

А російський президент Дмитро Мєдвєдєв доручив "Газпрому" якнайшвидше підписати протокол щодо створення комісії з моніторингу транзиту газу, і лише після цього проводити подальші переговори з українською стороною.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: