Європа дала Україні грошей на газ

Міжнародні фінустанови разом з Єврокомісією досягли угоди з нашою державою щодо отримання "газового" кредиту приблизною сумою 1,7 млрд доларів.

Європейська комісія та міжнародні фінансові інституції досягли угоди з Україною щодо реформування українського газового сектору.

Про це йдеться в заяві президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу.

"Я дуже задоволений, що було укладено політичну угоду з Україною щодо проведення реформ у їх газовому секторі, що відкриває дорогу для пакету фінансової допомоги, який буде наданий Україні міжнародними фінансовими інституціями", - зазначив він.

Повідомляється, що міжнародні фінансові інститути готові надати Україні до 1,7 мільярдів доларів у рахунок "газового" кредиту.

Точна сума ще підлягає узгодженню. Ці кошти виділятимуться понад антикризовий кредит Україні, що надається Міжнародним валютним фондом (МВФ). В той же час, при наданні "газового" кредиту враховуватиметься думка МВФ про виконання Україною вимог фонду.

"Угода має забезпечити стабільність, необхідну для значного зниження ризиків майбутньої газової кризи між Україною і Росією, що, в свою чергу, забезпечить безпеку газових поставок, які очікують країни-члени ЄС і наші споживачі", - йдеться у заяві.

Баррозу наголосив, що надання позик для України залежатиме від спроможності держави провадити реформи в газовому секторі, відповідно до вимог Заходу.

За угодою, Європейський банк реконструкції та розвитку готовий позичити Україні близько 300 млн дол. для негайних потреб, а в 2010 році – до 450 млн дол. як інвестиції.

Світовий банк має намір надати Києву кредит у розмірі 500 млн дол. для проведення структурних реформ. Крім того, Європейський інвестиційний банк готовий позичити нашій державі до 450 млн дол. для модернізації української газової системи.

Напередодні в Єврокомісії повідомили, що отримали листа від прем'єра України Юлії Тимошенко, який містить графік проведення реформ у газовому секторі.

Цього просили Єврокомісія та міжнародні фінансові інституції для того, щоб вирішити питання про надання Києву кредиту.

У червні Україна звернулася до Росії та країн Європейського Союзу з проханням надати кредит на 4,2 млрд дол. для закачування газу в підземні сховища з метою забезпечення надійного транзиту до ЄС в зимовий період.

Однією з умов надання кредиту було підняття цін на газ для населення. Як повідомлялося, Національна комісія регулювання електроенергетики України підвищила тарифи для населення на газ на 20% з 1 вересня 2009 року.А також з 1 жовтня 2009 р. НКРЕ підвищила тарифи на 20% граничних рівнів цін на природний газ для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання.

Читайте також:

Україна отримає кредит від ЄС, коли подорожчає газ для населення

Європа вже готова дати Україні грошей на російський газ

Росія не чекає "газових" проблем від України цієї зими

Байден виділив для України 120 млн дол. на благодійність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: