Європа дала Україні і Росії останній шанс

Єврокомісія сподівається, що Україна і Росія домовляться щодо газової ситуації.

Переговори між Росією і Україною в найближчі вихідні - останній шанс для обох сторін показати, що вони настроєні серйозно і хочуть вирішити газовий конфлікт, заявили в Єврокомісії, передає AFP.

17 січня в Москві повинна відбутися зустріч всіх зацікавлених сторін, у тому числі і споживачів російського палива. Очікується, що саме на ній можуть бути ухвалені рішення, які дозволять відновити транзит газу через Україну до Європи. Російський "Газпром" вважає, що в припиненні транзиту слід винити виключно українську сторону. У свою чергу, в Києві заявляють, що "Газпром" поставив нездійсненні умови транзиту.

У Єврокомісії вважають, що якщо сторони не домовляться, чиновники ЄС почнуть розглядати відносини з Україною і Росією і з'ясують, чи зможуть європейські країни вести бізнес з партнерами, що дискредитували себе, так само, як і раніше.

Припинення транзиту газу привело до ускладнень в забезпеченні паливом приблизно 20 країн Європи. При цьому ЄС поки утримується від оцінок газового конфлікту. Виключенням став лише прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, який звинуватив в тому, що відбувається виключно Росію.

Газ до Європи транзитом через Україну не поступає з 7 січня. 13 січня "Газпром" почав подавати паливо на експорт, проте українська сторона відмовилася його транспортувати. У "Нафтогазі" стверджують, що "Газпром" подає в трубу дуже мало палива, через що не вдається створити необхідний тиск в газотранспортній системі. У Росії вважають, що
Україна сама повинна забезпечувати тиск в системі.

В той же час в Україні заявляють, що готові транспортувати газ до Європи під час російсько-української "газової війни" безкоштовно.


Читайте також:

У Києві пройде альтернативний газовий саміт 

Ющенко підтримав ідею "газового саміта"

ЄС подумає, як помирити Україну та Росію в газовому питанні

ВідеоЄвропа дала Україні і Росії останній шанс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: