Європа дасть Україні "газовий" кредит в обмін на реформи

Євросоюз чекає від України реформ у газовій сфері. Тоді країні слід розраховувати на кредит для оплати за блакитне паливо. Проте він, скоріш за все, буде вдвічі меншим, ніж очікується.

Європейський Союз пропонує Україні кредит для вирішення газових проблем в обмін на структурні реформи в газовій сфері.

Про це повідомив чиновник, близький до українських учасників переговорів, які відбулися 29 червня.

“Ідеться про структурні реформи галузі, які, на думку європейської сторони, мають покращити прозорість галузі”, - сказав співрозмовник агентства. Водночас він зазначив, що ці пропозиції мають бути обговорені урядом.

Співрозмовник не виключив, що таке обговорення може відбутися вже на найближчому засіданні уряду 1 липня.

За словами чиновника, структурні реформи є обов’язковою передумовою з європейського боку для надання Україні кредиту на заповнення підземних сховищ газу газом, необхідним для здійснення транзиту російського газу в зимовий період.

Такий кредит може бути наданий європейськими фінансовими інституціями за участю Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.

“Думаю, що це буде консорціум (банків)”, - наголосило джерело.

В той же час, участь в такому консорціумі Міжнародного валютного фонду або використання кредиту МВФ для вирішення газових проблем, співрозмовник назвав малоймовірним.

“Зазвичай, кредити МВФ скеровуються на підтримку платіжного балансу, тобто збільшення золотовалютного запасу НБУ. Ми вже мали прецедент, коли половина кредиту пішла на покриття дефіциту (бюджету)”, - сказав чиновник.

На його думку, фінансування проектів, як у цьому випадку, буде сприйнято позитивно в МВФ.

У свою чергу представник Єврокомісії також підтвердив, що йдеться про надання кредиту Україні для вирішення проблеми постачання газу в зимовий період. Водночас, відповідаючи на запитання щодо суми кредиту, представник Єврокомісії зазначив, що, скоріш за все, йдеться про суму менше 4,2 млрд дол.

“Думаю, цифри будуть набагато меншими”, - сказав він. “Скоріше за все - вдвічі”, - додав співрозмовник агентства.

Нагадаємо, 29 червня в Брюсселі відбулися технічні консультації Єврокомісії з представниками міжнародних фінансових організацій, європейських газових компаній, а також України та Росії щодо вирішення питання постачання газу в зимовий період.

Україна для вирішення проблеми із закачуванням газу в підземні сховища газу хотіла отримати від європейських фінансових інституцій 4,2 млрд дол. кредиту.

Раніше повідомлялося, що Україна отримала 29 черня пропозиції від Єврокомісії щодо розв’язання газової проблеми. Їх, можливо, представлять вже на найближчому засіданні уряду 1 липня.

Читайте також:

В України з’явилися шанси отримати європейський кредит на газ

Європа приготувалася до холодної зими без російського газу

Європа порадила Україні, як розв’язати газову проблему

"Газпром" сподівається, що Україна купуватиме більше газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: