Європа дасть Україні кредит в обмін на подорожчання газу

Українським споживачам доведеться більше платити за газ, а боржників примусять сплатити рахунки.

Представники Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції і розвитку і Світового банку називають реформування НАК "Нафтогаз" головною умовою надання кредиту Україні.

Відповідна рекомендація була озвучена сьогодні в ході переговорів між представниками України, Росії, МВФ, ЄБРР і Світового банку сьогодні в Брюсселі. Метою зустрічі була розробка програми заходів, направлених на запобігання новій газовій кризі.

Українська сторона, зокрема, звернулася до МВФ та банків розвитку з проханням надати їй фінансову допомогу для сплати поточних рахунків за російський газ.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко сподівається отримати чотири мільярди доларів на додачу до вже обіцяних МВФ 16 мільярдів.

Втім, фонди та банки розвитку називають реформування державного концерну "Нафтогаз" головною умовою надання кредиту.

Як повідомив речник Євросоюзу, Київ пообіцяв, передусім, підвищити ціни на газ для населення та вжити заходів для якомога швидшої сплати рахунків боржниками.

Таким чином уряд сподівається зміцнити "Нафтогаз". У майбутньому підприємствам, які не сплачуватимуть своєчасно за спожиту енергію, буде припинено поставки палива.

Крім того, у листі до президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу Юлія Тимошенко пообіцяла відкрити український газовий ринок для іноземних інвесторів.

Наступного тижня переговори буде продовжено у Києві.

Читайте також:

МВФ надасть Україні 3,3 млрд доларів

Задля кредиту МВФ уряд погодився підвищити ціни на газ

Кабмін затвердив "лист намірів" до МВФ

Ющенко: Україна ще не народила політика, який перекриє газ Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: