Європа готова судитися з Україною та Росією

Єврокомісія подасть до суду на Україну та Росію, якщо Європа не отримає газ.


Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу пригрозив звернутися до суду, якщо Росія і Україна не виконають угоду про транзит газу в ЄС.

За словами голови Єврокомісії, нинішня ситуація є "неприйнятною і неймовірною". Він також повідомив, що якщо в терміновому порядку російський газ не почне надходити через Україну, Єврокомісія буде рекомендувати європейським газовим компаніям перенести це питання до суду.

Нагадаємо, що після досягнення угоди про розміщення європейських і російських спостерігачів на газовимірювальних станціях в Росії і в Україні ситуація з транзитом газу знову зайшла в безвихідь.

Напередодні вранці "Газпром" спробував відновити транзит газу європейським споживачам через Україну. Проте пізніше "Газпром" з посиланням на міжнародних споживачів повідомив, що Україна блокувала надходження російського газу на вході в газотранспортну систему країни.

"Газпром" звинуватив українську сторону в небажанні здійснювати транзит, незважаючи на раніше досягнуті домовленості про відновлення транзиту після створення міжнародної комісії спостерігачів за транзитом газу через Україну. Україна зі свого боку спростувала звинувачення "Газпрому", повідомивши, що російська компанія запропонувала неможливі умови по транзиту, зокрема, його маршрут.

Як повідомляв ТСН.ua, першою до суду на "Нафтогаз" подала угорська компанія "Емфес". У документах, переданих компетентним судовим інстанціям, "Емфес", зокрема, звинувачує "Нафтогаз" в тому, що він не постачав угорській фірмі природний газ, який поступав з Росії через Україну для Угорщини і що частково зберігався в українських газосховищах, і при цьому "розпоряджався чужим газом як власним".

Читайте також:
Європа сидить без газу: "Газпром" і "Нафтогаз" сваряться
Міжнародні спостерігачі кажуть, що Україна блокує газ до Європи
"Нафтогаз" врятував міста-мільйонники, не пустивши російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: