Європа надасть Україні План дій щодо безвізового режиму

Документ буде чітко окреслювати умови, які має виконати Україна для того, щоб безвізовий режим став реальністю.

Європейський Союз надасть Україні План дій щодо безвізового режиму, який за сутністю буде схожий на "дорожні карти" для країн Балкан.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв після зустрічі Старших посадових осіб у рамках безвізового діалогу Україна-ЄС.

"Сьогодні ми домовилися, що Україні буде надано План дій, в дужках "дорожня карта" безвізового режиму", - сказав він.

За словами заступника міністра, цей документ буде чітко окреслювати умови, які має виконати Україна для того, щоб безвізовий режим став реальністю.

Єлісєєв зауважив, що таке рішення стало можливим завдяки скоординованій Міністерством закордонних справ роботі відповідних міністерств і відомств України в останні тижні, у тому числі у рамках реалізації пріоритетів, озвучених комісаром ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Стефаном Фюлє під час його візиту до Києва наприкінці квітня.

Крім того, заступник міністра зазначив, що європейці також позитивно сприйняли останні візити президента України Віктора Януковича і міністра закордонних справ Костянтина Грищенко, у ході яких також піднімалися питання безвізового діалогу.

Єлісєєв також повідомив, що надання Україні Плану дій має бути затверджено на засіданні Ради міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ ЄС на початку червня у Люксембургу, після чого і Україна, і Євросоюз розпочнуть підготовку самого Плану дій з тим, щоб остаточно схвалити його на саміті Україна-ЄС у жовтні у Брюсселі.

"Ми час, який залишився до саміту, використаємо для того, щоб цей документ підготувати, бо все ж таки в України є свої особливості. Дещо ми виконали, дещо не виконали. Для цього потрібна буде деяка технічна робота проведена, треба надати відповіді на деякі запитання європейської сторони, і ми хочемо завершити до початку саміту підготовку цього документа, щоб на саміті ми його формалізували, затвердили і почали системне виконання", - сказав заступник міністра закордонних справ України.

Єлісєєв пояснив, що документ для України носитиме назву "План дій", а не "дорожня карта", оскільки у самому ЄС після набуття чинності Лісабонської угоди і схвалення Візового кодексу змінюються певні юридичні норми.

"У них міняються певні юридичні норми, певна є юридична адаптація і казуїстика, і ми також при прийнятті цього рішення враховували ці нові обставини діяльності ЄС. І цей План дій є такий самий, як "дорожні карти", які отримували Балканські країни", - сказав Єлісєєв.

Нагадаємо, раніше високий представник Європейського Союзу із зовнішніх справ і політики безпеки і віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон зпрогнозував, що угода України з Євросоюзом про асоціацію може бути підписана вже в цьому році.

Читайте також: 

ЄС: угода про асоціацію з Україною може бути підписана у цьому році

Янукович готовий "цілодобово" говорити з ЄС про безвізовий режим

МЗС просить 8 мільйонів гривень на біометричні закордонні паспорти 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: