Європа не допомагатиме Україні оплачувати російський газ

Баррозу розповів Путіну, що бюджет Євросоюзу не передбачає фінансової допомоги Україні.

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що ЄС поки не може допомогти Україні фінансово в оплаті за газ.

Про це Баррозу заявив сьогодні на прес-конференції, розповідаючи про зміст своєї телефонної розмови з прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним на тему постачання газу до України.

“Він повідомив, що Україна просила певну підтримку щодо фінансування. Я дав Путіну нашу оцінку ситуації”, - сказав Баррозу.

“Це дуже складно з нашим нинішнім європейським бюджетом допомогти Україні”, - додав він.

Водночас, Баррозу повідомив, що подякував Путіну за інформацію, яка, на його думку, дає можливість попередити можливу кризу.

“Я пообіцяв порушити це питання на зустрічі з лідерами країн-членів ЄС з тим, щоб зрозуміти, що ми можемо зробити на цьому етапі”, - зазначив президент Єврокомісії.

Нагадаємо, керівник "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що чергової газової кризи в Україні ще можна уникнути, якщо Росія і Європа спільно вкладуть в це гроші.

Раніше президент РФ Дмитро Мєдвєдєв висловив сумніви у здатності Києва сплатити за газ, який необхідно закачати в підземні сховища - 19,5 мільярда кубометрів палива. Він запропонував Євросоюзу для забезпечення енергобезпеки подумати про надання синдикованого кредиту Україні.

У свою чергу прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі вже пообіцяв звернутися до Європейського Союзу з пропозицією допомогти Києву з оплатою російського газу, а саме – сплатити половину боргу.

Між тим українська влада заявляє, що проблем зі сплатою за паливо не матиме, просто Росія хоче, щоб ЄС взяв участь у фінансуванні закупівлі газу.

Читайте також:

"Газпром" бачить лише один вихід з газової кризи

Берлусконі пропонує Євросоюзу сплатити борги України

Ющенко поїде до Мєдвєдєва скасовувати "закулісні" газові угоди

Москва боїться, що Україна не заплатить за газ, і вимагає гроші в Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: