Європа не хоче виділяти Україну з-поміж інших східних країн

В європейських структурах розрахунки України отримати сигнал про членство в ЄС уже в травні називають передчасними.

Україна ЄС
Архів
Формат травневого самміту не дасть ЄС можливості надати Україні особливий статус
Чітка перспектива членства в Євросоюзі для України з’явиться не скоро, попри очікування офіційного Києва.

В ЄС досить скептично оцінюють реальність виконання мети, поставленої Секретаріатом президента: в п’ятницю заступник голови СП Андрій Гончарук заявив, що Україна розраховує отримати сигнал про перспективу членства в Європейському союзі вже 7 травня, на найближчому самміті країн ЄС.

Втім, як пише в понеділок "Комерсант-УкраЇна", в європейських структурах заяву пана Гончарука називають передчасною.

Формат травневого самміту в Празі не дає Євросоюзу можливості надати Україні особливий статус. Як відомо, він буде присвячений введенню в дію формату "Східне партнерство", який регламентуватиме подальші взаємини Брюсселя з шістьма пострадянськими державами – Україною, Білорусією, Молдавією, Грузією, Вірменією і Азербайджаном.

Очікування України засновані на тому, що формат "Східного партнерства" ще остаточно не затверджений. Поки що існує комюніке з цього питання, затверджене Єврокомісією 3 грудня минулого року.

"Комюніке про "Східне партнерство" не передбачає перспективи членства для країн-учасниць програми, хоч і не виключає можливості появи такої перспективи в майбутньому", - сказав прес-секретар представництва Європейської комісії в Україні Давид Стулік.

Для введення в дію формату партнерства початкове комюніке має бути розглянуте на засіданні Європарламенту і схвалене Радою міністрів Євросоюзу, так що теоретично в нього ще можуть бути внесені корективи.

Тим часом в Брюсселі сумніваються, що в даному випадку будуть внесені зміни, на які чекає Київ.

"Проблема в тому, що "Східне партнерство" регулює взаємини одразу з шістьма країнами. Надавши європейську перспективу Україні, ми одночасно повинні будемо надати її і Вірменії, і Азербайджану", - пояснив один із співбесідників видання.

"Ви знаєте, що Європарламент завжди підтримує європейські прагнення України. Але тут особливий випадок, тому що йдеться про формат, який об’єднує шість країн. Буде дуже ризиковано, якщо на першому ж самміті "Східного партнерства" ми почнемо ділити ці країни на категорії, виділивши Україну", - підтвердили у комітеті Європарламенту з міжнародної політики.

Журналістам повідомили, що зараз йде підготовка проекту резолюції, який буде розглянутий в березні-квітні.

Читайте також:

До кінця року Україна може стати асоційованим членом ЄС
Євросоюз: газові домовленості - успіх України та ЄС
Третина українських студентів хоче назавжди поїхати за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: