Європа не має претензій до України

Євросоюз не вважає, що Україна одноосібно винна у газовому конфлікті і вітає українські намагання його вирішити.

Європейська сторона не покладає відповідальність за газове протистояння виключно на Україну.

Про це заявили посол головуючої в ЄС Чехії, глава представництва Єврокомісії в Україні та тимчасовий повірений посольства Швеції в Україні сьогодні під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ України Костянтином Єлісєєвим.

Як повідомляє прес-служба МЗС, Єлісєєв у ході зустрічі пояснив неможливість з технічних причин транзиту газу через запропонований Росією маршрут.

За його словами, російська сторона, нав'язуючи заздалегідь технологічно неприйнятний маршрут, намагається дискредитувати українську ГТС та зробити все для виведення її з ладу.

У відповідь посли наголосили, що ЄС не має претензій до виконання Україною положень угоди про моніторинг за транзитом газу. У цьому зв’язку європейські дипломати відкинули звинувачення на адресу України у нібито ненаданні доступу міжнародним спостерігачам на відповідні українські об’єкти.

Також європейські дипломати привітали ініціативу України щодо якнайшвидшого укладення тимчасової технічної угоди з Росією про транзит російського газу Європі і висловили готовність сприяти цьому процесу. За їхніми словами, такими конструктивними кроками Україна доводить, що дійсно прагне практично вирішити проблему, а не шукати пояснення чи вдаватися до безпідставних звинувачень, зазначили в прес-службі МЗС.

Читайте також:

Європа хоче подати в суд на "Газпром"

Путін готовий спалити всі договори з Україною

Ющенко пропонує Росії подати в суд на Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: