Європа не отримувала від Януковича пропозицій щодо газової труби

У Брюсселі дізнаються про бажання української влади про створення газотранспортного консорціуму чи будівництво нового газогону лише ЗМІ.

Брюссель не отримував пропозицій від Києва про будівництво нового газопроводу або створення міжнародного газотранспортного консорціуму.

Про це заявила представник Європейської комісії Марлен Холзнер.

"Я можу сказати, що ми не отримали цих пропозицій - ні про будівництво нового газопроводу, ні щодо модернізації вже існуючого", - зазначила вона.

Холзнер повідомила, що перевірила це 5 липня зі своїми експертами та кабінетом комісара (Гюнтера Оттінгера, відповідального за енергетику).

Вона нагадала, що раніше Єврокомісія зі ЗМІ дізналася і про ініціативу створення міжнародного газотранспортного консорціуму за участю Росії, "але це також не було офіційно оформлено".

"Ми дізналися про це з преси, і ми сказали те ж саме, що якщо ми і будемо приєднуватися, ми можемо говорити і коментувати тоді, коли нам відомі деталі", - підкреслила представник комісії.

Крім того, Холзнер зазначила, що такі пропозиції повинні бути вивчені представниками європейського бізнесу з точки зору доцільності.

Крім цього, пропозиції повинні бути сумісні із законодавством Євросоюзу у сфері конкуренції та газового ринку.

2 липня президент Віктор Янукович заявив, що Україна очікує від своїх партнерів у Європі та Росії відповіді на пропозицію про створення спільної компанії з будівництва нового газопроводу через свою територію.

Ідея газотранспортного консорціуму з'явилася ще в 2002 році. У 2003 році було створено ТОВ "Міжнародний консорціум з управління газотранспортною системою України", в якому "Газпрому" і "Нафтогазу" належало по 50%. Проте проект так і не був реалізований через розбіжності сторін. Російська монополія наполягала на управлінні всією українською ГТС, а українська сторона хотіла обмежитися будівництвом двох нових газопроводів: Богородчани - Ужгород і Новопськовськ - Олександрів Гай.

На початку року нова влада в Україні запропонувала повернутися до ідеї консорціуму з модернізації та управління ГТС, до якого повинні увійти Росія, Україна і Європа.

Читайте також:

Київ готовий об'єднати "Нафтогаз" із "Газпромом", але без газової труби

Газогін в обхід України дотягнули до Європи

Україна і ЄС до осені розроблять програму модернізації газогону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: