Європа не радить Україні розділяти Верховну раду

На думку європейських експертів, запровадження двопалатного парламенту призведе до нестабільності в Україні.

Колишній доповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи з питань України, радник українського прем’єра Ханне Северинсен вважає, що в Україні не варто запроваджувати двопалатний парламент, оскільки це може призвести до погіршення процесу ухвалення рішень вищим законодавчим органом країни.

Про це вона сказала в інтерв’ю газеті “День”.

На думку Северинсен, дискусія з приводу конституційних змін “повинна починатися не з умови запровадження двопалатного парламенту”, а з питання: “Чого потрібно досягти?”. Тобто, зі з’ясування, в чому полягає слабкість існуючої політичної системи і що можна отримати запровадженням нової.

Вона висловила сумнів стосовно аргументів, які наводяться на користь двопалатного парламенту. Так, щодо заяв про можливість стабілізувати ситуацію в країні верхньою палатою парламенту, вона зауважила, що наразі “не може зрозуміти, яким чином двопалатний парламент сприятиме стабільності країни”.

На її переконання, головна проблема України сьогодні – це відсутність чіткого розмежування повноважень та відповідальності між органами державної влади. В результаті, додала вона, уряд, який повинен керувати країною в умовах демократії, “насправді не може цього робити”.

“Потрібно, щоб виборці знали, хто приймає рішення і хто відповідає за його виконання”, - зазначила вона, додавши, що в країнах, де існують дві палати, це здебільшого викликано традиціями.

Щодо аргументу стосовно збільшення регіональної присутності в парламенті, то, на думку Северинсен, в Україні потрібно забезпечити інше - дати регіонам можливість бути більше почутими. Перш за все, вважає вона, це можна забезпечити, запровадивши відкриті списки, щоб люди в регіонах могли обирати своїх представників до Верховної ради. Інший шлях експерт бачить у децентралізації влади та передачі більших повноважень у регіони, щоб більше рішень ухвалювалося на місцевому рівні.

“А якщо ввести другу палату, то це призведе лише до погіршення процесу ухвалення рішень”, - підсумувала Северинсен.

Крім цього, на її думку, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, багато запропонованих змін до Конституції не будуть введені в дію.

Нагадаємо, ідея двопалатного парламенту належить президенту Віктору Ющенку і прописана у запропонованій ним новій редакції Конституції, яку він вніс на розгляд Верховної ради. Крім того Ющенко направив текст нової Конституції на розгляд Венеціанської комісії.

Читайте також:

КСУ: прийняття нової Конституції на референдумі неможливе

Ющенко надіслав свою Конституцію до Венеціанської комісії

Українці не хочуть ділити Верховну раду навпіл

Ющенко надіється змінити Конституцію ще за час свого правління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: