Європа не змогла вирішити, що робити з Україною і Тимошенко

Розгляд резолюції Європарламенту щодо України відкладено до 16 листопада.

Комітет із міжнародних справ Європарламенту не зміг виробити єдину позицію щодо України – розгляд резолюції відкладено до 16 листопада. На засіданні комітету 13 вересня депутати розійшлися в думці, чи слід блокувати переговори про асоціацію через проблеми з демократією в країні, пише "Комерсант-Україна".

Так, низка депутатів, які представляють групу Європейської народної партії (ЄНП), заявили про неприпустимість підписання угоди з Києвом в умовах, коли в Україні фіксуються грубі порушення демократичних принципів, а їхні колеги з інших фракцій наполягали на якнайшвидшому підписанні угоди.

На сайті Європарламенту доступна чорнова редакція резолюції, зареєстрована ще в липні.

Цей варіант документа вигідний українській владі: у ньому немає згадувань про зміну запобіжного заходу у відношенні Юлії Тимошенко, є фрази про безумовне право України стати членом ЄС, а також про те, що ЄС має скасувати візові збори для українців і надати Києву більш чітку перспективу скасування візового режиму.

Тим документом ЄП пропонує Єврокомісії, Раді міністрів і Службі зовнішньополітичної діяльності ЄС "почати все необхідне для досягнення домовленості щодо угоди між ЄС і Україною не пізніше кінця 2011 року".

Раніше передбачалося, що резолюція по Україні мала бути прийнята наступного пленарного тижня - 26-29 вересня, був установлений крайній термін для надання депутатами поправок до тексту - 21 вересня.

Однак у понеділок увечері члени комітету з ініціативи ЄНП скасували цей термін.

"Дедлайн буде продовжений. Ми ж живемо не в політичному вакуумі, і рішення ЄП, безумовно, має залежати від рішення суду у справі Тимошенко. Тому ми дочекаємося рішення суду й після цього продовжимо обговорення", - розповів євродепутат Міхаель Галер (група ЄНП, Німеччина).

За інформацією видання, у понеділок була досягнута домовленість про те, що резолюція буде винесена на голосування в ЄП лише 16 листопада. У цьому випадку ЄНП буде складно заблокувати переговори України і ЄС щодо угоди про асоціацію, які на той час будуть де-факто завершені.

Галер визнав, що його політична група має намір запропонувати окреме рішення у справі Тимошенко, у якім будуть описані санкції у відношенні України.

"Якщо на початку жовтня з'явиться рішення Печерського суду у справі Тимошенко, ми будемо наполягати на негайному розгляді ще однієї резолюції", - заявив євродепутат.

На сьогодні ЄНП не вдалося знайти більшість голосів на підтримку своєї ініціативи, запевнив співрозмовник видання в апараті Європарламенту.

Читайте також:

У Європарламенті запевнили, що санкцій проти України не буде

Азаров наскаржився Європарламенту на підступні плани Тимошенко

Угода про асоціацію між Україною та ЄС під загрозою через Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: