Єврокомісія: "газові суперечки" України та Росії на Європі не відіб'ються

Серйозних порушень в поставках російського газу через Україну не знайдено .

Єврокомісія не знайшла відчутних порушень в поставках російського газу через територію України. Про це повідомляє у понеділок агентство Associated Press з посиланням на заяву прес-секретаря єврокомісара з енергетики Андріса Пієбалгса Ферран Таррадельяс Еспуні.

За його словами, є "деякі порушення", але жодних крупних проблем немає.

Нагадаємо, "Газпром" 1 січня у зв'язку із закінченням терміну контракту припинив поставки газу Україні. При цьому Росія продовжує в повному об'ємі поставляти газ Європі. Україна, у свою чергу, заявляє, що повністю виконує зобов'язання по транспортуванню російського газу, але в Чехії, Туреччини, Польщі, Угорщини, Румунії, Болгарії і Греції вже відмічено зниження об'ємів поставок газу через територію України. "Газпром" заявляє, що Україна несанкціоновано його відбирає.

Крім того, представник Європейської комісії, головного виконавчого органу Євросоюзу, заявляє, що немає ризику браку газу для кінцевих споживачів і що промисловість також продовжує одержувати російський газ.

У свою чергу, "Газпром" назвав викликом світовій спільноті крадіжку Україною газу, призначеного Європі.

Дії України, що незаконно відбирає російський газ, призначений для європейських держав, - прямий виклик світовій спільноті, заявив віце-президент "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв після закінчення зустрічі з міністром економіки Франції Крістін Лягард.

"Те, що робить Україна, - прямий виклик всій світовій спільноті і цінностям ринкової економіки", -сказал Мєдвєдєв журналістам.

Крім того, "Нафтогаз України" відмовився 4 січня прийняти у російського "Газпрому" додаткові 15 мільйонів кубометрів газу для європейських споживачів.

5 січня також стало відомо, що українська сторона назвала неадекватною запропоновану "Газпромом" ціну на поставки російського газу в 450 доларів за тисячу кубометрів. "Ціна неадекватна не тільки для України, вона неадекватна для Європи", - додав прес-секретар "Нафтогаза" Валентин Землянський.

Також сьогодні суд заборонив "Нафтогазу" транзит російського газу за ціною 1,6 доларів за тисячу кубометрів на кожні 100 кілометрів. Господарський суд Києва визнав недійсними угоди про транзит російського палива по українській території, укладені до кінця 2010 року.

Нагадаємо, російська і українська газові компанії дотепер не уклали контракт на поставки газу в 2009 році, оскільки Україна не погоджується з новими закупівельними цінами. 1 січня "Газпром" запропонував Україні купувати газ по 418 доларів, а 4 січня - по 450 доларів. Раніше українська сторона відмовилася від пільгових умов поставок по 250 доларів за тисячу кубометрів і називала оптимальною ціну в 200-235 доларів.  


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: