Європа не зрозуміла судової реформи України

Венеціанська комісія оприлюднила свій висновок щодо законопроекту про судоустрій України: в ньому знайшли багато мінусів і назвали складним.

Венеціанська комісія вважає проект закону про судоустрій України занадто складним.

Про це повідомив віце-президент комісії Томас Маркерт.

Попередні висновки Венеціанської комісії щодо проекту закону про судоустрій є неоднозначними.

Позитивно експерти Ради Європи сприйняли той факт, що було враховано чимало висловлених ними раніше рекомендацій. Але є й суттєвий "мінус", сказав віце-президент комісії Томас Маркерт. "Система суддівського самоврядування видається нам надто складною. Крім того, надто великим є вплив Верховної ради", - зауважує експерт.

Критично у Страсбурзі поставилися до намірів нівелювати роль Верховного суду. "Його функції передадуть вищим спеціалізованим судам, він фактично виконуватиме роль спільного сенату спеціалізованих судів з метою уніфікації права, а суддів Верховного суду розподілять між спеціалізованими судами. Цей перерозподіл ми вважаємо проблематичним", - сказав Маркерт. У Венеціанській комісії розуміють побоювання опонентів такого рішення щодо можливих його політичних мотивів.

Томас Маркерт наголошує: судова реформа назріла давно і нинішній її проект містить багато позитивних нововведень. Але існують і ризики, попереджає експерт. Дізнатися більше про мотиви тих чи інших новацій та висловити свої застереження у Венеціанській комісії сподіваються під час зустрічі з міністром юстиції Лавриновичем. Якщо, звісно, закон таки не "проштовхнуть" через Раду раніше.

У комісії нарікають, що часу на розгляд документу було обмаль – законопроект був переданий до Страсбурга лише 15 червня. Його було розглянуто за прискореною процедурою.

Раніше лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що судова реформа президента Віктора Януковича, це фактично узурпація ним судової гілки влади.

За словами Тимошенко, у законопроекті, поданому Януковичем 31 травня, містяться порушення Конституції, зокрема, в статтях, які значно розширюють повноваження Вищої ради юстиції.

Читайте також:

На Раді Європи обговорили судову реформу в Україні

Тимошенко звинуватила Януковича в узурпації судової гілки влади

Парламент дав старт судовій реформі

Судова реформа в Україні зменшить повноваження президента і парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: