Європа отримала газ. Поки що український

Молдова почала отримувати газ, який Україна надає їй з власних резервів.


Україна почала постачання природного газу до Молдови з власних резервів, повідомили в молдавському уряді. Виступаючи на засіданні Національної комісії з надзвичайних ситуацій, яке пройшло за участю президента Молдови Володимира Вороніна і прем'єр-міністра Зінаїди Гречаної, перший віце-прем'єр, міністр економіки і торгівлі Молдавії Ігор Додон зазначив, що газ в республіку надходить через газопровід в Алексіївці. Ситуація із забезпеченням газом молдавських споживачів є стабільною.

За словами Додона, початок постачань газу через газопровід в Алексіївці дозволив підвищити тиск в газопроводі, який забезпечує газом район Унгень, де ситуація з газопостачанням напередодні була складною.

Як відзначив Додон, становище залишається складним в Придністровському регіоні Молдови, куди постачання "блакитного палива" були повністю припинені, і практично всі населені пункти Придністров'я залишилися без газу. Така ж ситуація спостерігається і в інших 14 населених пунктах Молдови.

Міністр повідомив, що, завдяки режиму економії газу, встановленому на промислових підприємствах, а також переходу ТЕЦ країни на мазут, наявні резерви газу дозволять забезпечити нормальне постачання газом споживачів ще протягом доби.

Як повідомлялося раніше, Україна вирішила постачати Молдові та Болгарії природний газ з власних резервів обсягом 1,5 млн. і 2 млн. куб. м на добу відповідно. У листах до президентів Болгарії і Молдови Віктор Ющенко відзначив, що таке рішення Україна ухвалила, "враховуючи критичну ситуацію, що склалася унаслідок припинення Російською Федерацією постачань російського природного газу до Європи, і зважаючи на дружні взаємини" з народами цих країн. Ющенко пропонує всі необхідні розрахунки врегулювати після відновлення постачань російського природного газу до Європи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: