Європа перевірить законність газових угод України з РФ

Єврокомісія або секретаріат Енергетичної спільноти можуть взяти участь в аудиті газових договорів України і Росії лише у випадку звернення з такою заявкою України.

Європейська комісія може перевірити відповідність газових угод між Україною та Росією європейському енергетичному законодавству.

Про це повідомив прес-секретар польського Міністерства закордонних справ Марчін Босацький, коментуючи заяву міністра Радослава Сікорського про можливий аудит українсько-російської газової угоди.

Він зазначив, що Україна на початку цього року вступила в Енергетичну спільноту (Energy Community), що зобов'язує державу запроваджувати у себе європейські стандарти функціонування енергетичного ринку.

Босацький зауважив, що глава МЗС говорив про "гіпотетичну можливість" проведення аудиту як чинної газової угоди між Україною та Росією, так і можливого проекту нового документу.

"Ціллю такого аудиту може бути перевірка відповідності законодавству Євросоюзу і уникнення ситуації, в якій Україна могла б бути пов'язана двосторонніми міжнародними юридичними зобов'язаннями, які унеможливлюють імплементацію нею зобов'язань у рамках Енергетичної спільноти", - сказав він.

Босацький також нагадав, що торік Єврокомісія проводила аналогічний аудит газового договору між Польщею і Росією, який, серед іншого, визначав умови використання Ямальського газопроводу.

Речник МЗС головуючої зараз в Євросоюзі Польщі також зазначив, що Європейська комісія нещодавно вчергове підкреслила необхідність інтеграції енергетичного ринку сусідів ЄС, які включені у програму "Східне партнерство", в рамках Енергетичної спільноти.

"Згідно з прийнятими Україною зобов'язаннями, правова основа функціонування української газотранспортної системи не повинна відрізнятися від чинної на території Євросоюзу", – сказав Босацький.

Водночас він наголосив, що Єврокомісія або секретаріат Енергетичної спільноти можуть взяти участь в аудиті газових договорів України і Росії лише у випадку звернення з такою заявкою України.

"Лише тоді з урахуванням політичної ситуації може бути ухвалене рішення про доцільність участі (в аудиті) згаданих інституцій", - заявив прес-секретар.

Як відомо, 7 вересня Сікорський заявив, що Єврокомісія може взяти участь в аудиті підписаного у 2009 році газового контракту між Україною і Росією.

У відповідь МЗС Росії заявило, що договори Росії й України щодо газу не потребують "зовнішнього аудиту", а ставити їх під сумнів - неправомірно.

Читайте також: 

Росія злякалася міжнародного аудиту газових угод з Україною

Азаров: газової війни України з Росією не буде

Росія готова судитися з Україною за зрив газових контрактів

Росія вважає газові контракти Тимошенко легітимними

Азаров: Україні не потрібні знижки на російський газ

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Україні загрожує штраф за скорочення закупівель російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: